1/2

Championship Manager 4

Tolga Kaprol
Tolga Kaprol 3.06.2010 - 12:31
CM 4 screenshotlarından edindiğimiz bilgiler ışığında yeni CM'yi anlamaya ve anlatmaya çalışıyoruz.

Bu analizimizde CM 4 screenshotlarından edindiğimiz bilgiler ışığında yeni CM'yi anlamaya ve anlatmaya çalışıyoruz.

Yeni Oyun Başlatma ve Genel Özellikler
Öncelikle Ligleri ele alalım. CM 01-02'deki 26 Lig haricinde 25 Lig eklenmiş. Böylece Lig sayısı 51'e ulaşmış. Bunlar; Belarus, Bulgaristan,Şili,Çin, Kolombiya,Çek Cumhuriyeti,Hong Kong, Macaristan, İzlanda,Hindistan,Endonezya,İsrail, Malezya,Meksika,Peru,Romanya, Singapur,Slovenya, Slovakya,Güney Afrika, Güney Kore, İsviçre, Ukrayna, Uruguay, Yugoslavya olacak.

Zaman olayı genişletilmiş artık saatler ve dakikalar bile önemli. Ayrıca menubar işi devam ediyor, eskiden zaman olan yere SI logosu konmuş, saat ise sağ üste kaydırılmış.

Yeni oyun başlarken lig seçiminde lig derinliğini seçebiliyorsunuz. Yani bir ülkenin sadece 1. ligini seçebilir ister en altı ligini seçebilirsiniz. Ayrıca ligleri geliştirilmiş şekilde de oynayabilirsiniz. Tabii biraz daha yavaşlayacaktır oyun. Tahminimce ortalama bir PC'de bile 10 değişik ülke ile oynayabileceğiz. Mükkemmel!

Ayrıca Reserv ve 19 yaş altı ligleri de eklenmiş. Alt yapıya daha da önem verilmiş.

Antrenman
CM'nin en detaysız bölümü olan Antrenman geliştirilmiş.16 antrenman çeşidi mevcut. Ayrıca antrenmanları maç öncesi ve sonrasında yaptıraabiliyoruz. Ayrıca oyuncuları durup dururken PAF takımına yollayabiliyorsunuz.

Menejer Ekleme
Menejer ekleme screenshotlarına baktığımızda profile sisteminin eklediğini görüyoruz. Bu sistemi bizim yaptığımız oyun içinde düşünüyorduk. Sanırım tüm oyun boyunca neler yaptığınız kayıt edilecek böylece tüm CM 4 oyunlarınızdaki toplam ne kadar gol attıığınızı , ne kadar maçı kazandığınızı görebileceksiniz.

Bunun dışında doğum tarihinizi girebiliyorsunuz, burada CM 4 için bir zaman sınırı getirilmiş olabilir. CM 2 zamanlarında bu 30 yıl idi ama CM 3 serisinde bu özellik kaldırılmıştı. Ayrıca Tuttuğunuz Takımı da seçebilme imkanınız var. 

Görüşler
Eskiden Sadece Board'un düşüncelerine bakabiliyorduk, taraftarın ki ise sadece haberlerde görünüyordu. Artık boardun yanı sıra taraftar görüşlerine de yer verilmiş. Ayrıca o sezonki hedefiniz sezon başında haber olarak geliyor, ileriki günlerde ise haber eskidiğinden siliniyordu. Artık Board ekranında klübün o sezonki hedefini de görebilmekteyiz. Ayrıca taraftar ve board ayrı fikre sahip olabiliyor gibi bir izlenim bıraktı bu bölüm.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×