Christopher Nolan'ın Tenet filmi vizyona girdi

Özgür Deveci
Özgür Deveci 26.08.2020 - 13:36
Christopher Nolan’ın senaryosunu yazıp yönetmeliğini yaptığı Tenet filmi, Türkiye'de dahil olmak üzere 24 ülkede vizyona girdi.

2020'nin merakla beklenen filmlerinden biri olan Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet bugün itibariyle Türkiye'de dahil olmak üzere 24 ülkede vizyona girdi. Senaryosu adeta sır gibi saklanan filmin IMDb puanı yaklaşık 3500 kişinin oylamasıyla şu anda 8.4. Christopher Nolan her ne kadar bu filmin sinemalarda izlenilmesi gerektiğini vurgulasa da, ülkemizde dahil olmak üzere dünya çapında koronavirüs vaka sayılarının gün geçtikçe artmakta olduğunu hatırlayalım. Bu nedenle sinemaya giderken maskenizi takmayı ve yanınızdakiyle en az iki koltuk boş bırakarak oturmayı unutmayın.


John David Washington, Christopher Nolan’ın orijinal bilim kurgu aksiyon filmi Tenet'in, yeni kahramanı. Filmin kahramanı alacakaranlığın içinde, gerçek zamanın ötesinde açığa çıkabilecek uluslararası bir casusluk görevindedir. Bütün dünyayı kurtarabilmek adına çıktığı yolculukta tek sahip olduğu donanımı bir kelimeden oluşur, Tenet. Zamanda yolculuk değil. Ters yüz. Tenet'in uluslararası oyuncu kadrosu Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine ve Kenneth Branagh gibi ünlü isimlerden oluşuyor.

Christopher Nolan'ın Tenet filmi vizyona girdi

Tenet filmi sinemaseverler ile buluştu

Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar.

Nolan’ın 70mm ve IMAX kameraları kullanarak çektiği Tenet filminin oyuncu kadrosunda Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine ve Kenneth Branagh gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin müziklerine ise son dönemde Black Panther, Creed ve Fruitvale Station gibi filmlerden tanıdığımız Ludwig Göransson besteliyor. Göransson, Black Panther filminde yaptığı müzikler sayesinde En İyi Film Müziği Grammy Ödülü, En İyi Özgün Müzik Akademi Ödülü ve En İyi Özgün Müzik Altın Küre Ödülü'ne aday gösterilmişti. Son olarak siz bu film hakkında ne düşünüyorsunuz? Kimler bu filmi sinemada izlemeyi düşünüyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 08:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.08.2020 16:13
En iyi yönetmen Uwe Boll'dur, Nolan Uwe'ın tırnağı olamaz!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.08.2020 14:50
Çok az kişi izler bunu covid sebebiyle. Film gelmiş geçmiş en iyi film bile olsa malesef covid geçene kadar süresiz ertelemelilerdi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.08.2020 20:58
Dünya'nın en iyi filmi olan "Dunkirk" filmini yapan Christopher Nolan, eminim "Tenet" filmini de harika yapmıştır.
MK Okuru
MK Okuru 27.08.2020 03:42
Boş konuşma ve "Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı" filmini izle. Çıldıracaksın!
MK Okuru
MK Okuru 26.08.2020 22:53
Şu bot arkadaşa söyleyin 3 5 tane film izlesin. Heralde dunkirk'ten başka film izlememiş
MK Okuru
MK Okuru 26.08.2020 21:26
Merlininkazanina bot yazmışlar herhalde sürekli her yoruma yanı şeyi yazıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.08.2020 00:28
Gidin kitap okuyun kitap.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.08.2020 14:03
Nolan kötü film yapmaz, sadece izleyicinin beynini yorar biraz.
MK Okuru
MK Okuru 26.08.2020 20:57
Dünya'nın en iyi filmi olan "Dunkirk" filmini yapan Christopher Nolan, eminim "Tenet" filmini de harika yapmıştır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Christopher Nolan'ın Tenet filmi vizyona girdi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×