Civilization IV'ün şarkısı, yetenek yarışmasında beğeni topladı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 27.07.2018 - 14:43
Jüri Baba Yetu'yu sevdi

Eğer geçmişte Civilization IV oynamışsanız oyunun ana tema müziği Baba Yetu'dan da haberdarsınız demektir. Besteci Christopher Tin imzalı eser, sanatçının Calling all Dawns aldlı ilk albümünün de giriş şarkısıdır. PC oyunu Civilization IV'ün ana tema müziği olarak da kullanılan eser, yıllar sonra yeniden gündem oldu.

Civilization IV'ün şarkısı, yetenek yarışmasında alkış aldı

Amerika'nın en çok izlenen televizyon şovlarından America’s Got Talent yetenek yarışması programında, Civilization IV'ün şarkısı geniş bir koro tarafından icra edildi. Hem seyirci, hem de jüri tarafından büyük beğeni toplayan performans sonrasında, Angel City Chorale adlı müzik grubu elemeleri de başarıyla geçti. Civilization IV oyuncularının yüzlerinde küçük bir tebessüm oluşmasına da sebep olan bu güzel performansı bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz. Oyuncular tarafından Civilization IV'ün müziği olarak anılan Baba Yetu, 2011 yılında Grammy müzik ödülünü kazanarak, dünyada müzik ödülü kazanan ilk video oyunu müziği olarak tarihe geçmişti. Christopher Tin tarafından bestelenen Baba Yetu'nun hem müzik dünyasında hem de oyun dünyasında oldukça önemli bir yeri var.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 22.05.2022 04:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
rebitek
rebitek 27.07.2018 18:13
Efsane olmuş dinlerken tüylerim diken diken oldu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Civilization IV'ün şarkısı, yetenek yarışmasında beğeni topladı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×