1/11

Clive Barker's Undying

Ahmet Sayman
Ahmet Sayman 3.06.2010 - 12:31
Patrick Galloway'in bize ihtiyacı var...

Oyuna başlamadan önce şunu söylemek istiyorum. Bir FPS oyununun tam çözümünü yazmanın en zor yanı nereye gideceğinizi söylemektir. “Sağa, sola, sağa,ileri.....” gibi açıklamalarla bile zordur çünkü karıştırılabilir. Anlamadığınız ilerlemeli yerleri kendiniz geçmeye çalışın. Böylece kafanız daha az karışmış olur :) Ayrıca oyun ilerledikçe alacağınız silahların bazıları hakkında ufak açıklamalar yapacağım. Çünkü bazı büyüler ve silahlar olmadan oyunu bitiremiyorsunuz. (Gerçi istemeseniz de alıyorsunuz ama....) Bir de dövüşlerde kendi tercihlerimi söyleyeceğim. Unutmayın! En iyi taktik, kendi taktiğinizdir.
Oyun başladığında malikaneye doğru ilerleyin ancak içeri girmeyin. Önce bir scrye kullanın ve görüntüyü izleyin. İçeri girin. İçerde sizi bir hizmetçi karşılayacak ve sizi evde dolaştırıp bir kapının önüne getirecek. İçeri girin ve Aaron’u görün. (Onunla daha sonra tanışacağız) Burada karşıdaki kapının önünden sağlık paketini alın. (İsterseniz kapının sol ve sağ üstündeki kalkan desenli yerlere ateş edip bir atış galerisine girebilirsiniz ama burası gerçekten çok zor.) Paketi aldıktan sonra yandaki kapıdan girin ve eski dostumuz Jeremiah’la konuşun. Aşağıdan garip sesler duyacak ve araştırmak için aşağıya gideceğiz. Hizmetçinin bizi getirdiği ilk kapıdan çıkın ve yine Aaron’la karşılaşın. Uçarak aşağıda bir kapıdan girecek. Merdivenlerden inip onun girdiği kapıdan girin. İçeri girdiğinizde hemen sağınızdaki karanlıkta bir kapı açılacak. İçeri girin ve Aaron’un anlattıklarını dinleyin. Buradan mermileri alın ve çıkın. Koridorun sonundaki kapıdan geçemiyoruz. Onun hemen yanındaki kapıdan girin ve odanın ucundaki sağlık paketini alın ve öteki odaya geçin. Burada bir ayna var. Biraz daha yaklaşın ve aynaya bakın! Neyse öteki odaya geçin. Burada çığlıklar duyacaksınız ve oyundaki ilk düşmanınız olan Howler’larla karşılaşacaksınız. Buradan çıkmadan önce bir sağlık paketi ve merimi bulacaksınız. Odanın tam öteki ucundan çıkacakken arkanızda ve önünüzde bir howler belirecek. Bunlardan kurtulun. Dev merdivenli hole yavaş yavaş girin. Çünkü aniden howlerlar atlayacak. Bunları da hallettikten sonra merdivenlerden çıkın ve kapıdan geçip Jeremiah’ın odasının önündeki howlerı öldürüp içeri girin. Çok karizmatik bir konuşma yapacaksınız. İşin garibi bu Jeremiah yaratıkların adını nerden biliyorsa? Herhalde bir efsanede filan duydu yoksa kimse ne olduğu belli olmayan bir yaratığın adını bilemez değil mi? Neyse bu olaydan sonra malikanedeki ikinci gününüze başlıyorsunuz. Kalktığınızda hemen önünüzdeki parşömeni alın ve oyundaki ilk saldırı büyümüz olan Ectoplasm’ı öğrenin. Odadan çıkın ve ilerleyin. Hizmetçiyle karşılaşacaksınız. Size Lizbeth’in odasına zorla girildiğini anlatacak ve sizi Lizbeth’in odasına götürecek. Yatağın yanındaki resme scrye ile bakın. Odadan biraz uzaklaşınca çığlıklar duyacaksınız. Geri dönün ve oradaki howlerları öldürün. Şu andan itibaren Lizbeth Görevi başlamış bulunuyor. F3 e basıp ekranın üstündeki soru işaretine basarsanız sırayla neler yapmanız gerektiğini göreceksiniz.

LIZBETH GÖREVİ
Odadan çıkınca hemen solunuzdaki koridorun sonuna gelin. Burada birkaç howler saldıracak. Biraz daha ileride kolu yaralı bir hizmetçi göreceksiniz. Kapıdan girin. Kapıdan çıkınca hemen solunuzdaki açık büyük kapıya girin. Burada iki tane oda var. Birinde yatağın üstünde Joseph’in mektubu diğerinde Evaline’nin mektubu ve kurşun var. Ayrıca bu odadaki kapıyı açınca bir banyoya geleceksiniz. Burada sağlık paketi bulacaksınız. Odadan çıkın ve merdivenlerden aşağıya inin. Burada howlerları öldürüp merdivenin arka kısmındaki hizmetçinin cesedinden hizmetçi anahtarını alın. Sonra buradaki kapıdan girin. (3 tane var zaten sadece biri açılıyor) Girince sağ tarafta ufak bir merdiven var. Buradan inin. Solunuzdaki dev aile resmine scrye ile bakın. Sonra açık kapıya yaklaşın. Kapı kapanacak. Howlerlar saldıracak. Geri merdivenlerden çıkın ve bu sefer düz gidin. Koridorun sonundaki kapıdan girin. Karşıdaki kapıdan girmeden önce hemen yanındaki açık kapıdan girin ve sağlık paketini alın. Kapıdan girin ve yemek odasına gelin. Burada ilerleyip mutfağı bulun ve hizmetçiye yaklaşın. Bize doğu kanadının anahtarını verecek. Şimdi Keisinger’in odasındaki hizmetçiden bir anahtar almamız gerekiyor. Mutfaktan çıkıp yemek odasına gelin. Burada howlerlar saldıracak. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×