Coded Arms

Coded Arms

Ata Benli
Ata Benli 3.06.2010 - 12:31
PSP'de FPS olur mu? Cevap vermeden önce okuyun...
Platformlar PSP
Coded Arms
  • Yapımcı - Yayıncı Konami - Konami
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 57
Artılar PSP'nin ilk FPS'si olması.
Grafikler PSP'yi zorluyor.
Loading süreleri az.
Eksiler Oyun olması zaten büyük bir eksi.
Konami özellikle son bir kaç yıldır her konsola hitap eden oyunlar çıkartmayı başardı. Oyun çıkarttığı her konsolda başarılı grafikler çizdi. Tam PSP’de de başarılı olacağını düşünürken “Coded Arms”ı oynadım. Böyle bir oyun Konami’nin olamazdı. Olmamalıydı. Gözlerime inanamamıştım.

Coded Arms, PSP’ye çıkan ilk ve tek FPS (First Person Shooter / Anlayacağınız Counter-Strike tarzı) bir oyun. Coded Arms’ı ilk gördüğümde, iyi olabilir demiştim. Ne yazık ki iyi olmadığını, oyuna 120 ytl ödedikten sonra anladım. Öncelikle ana menüye bakalım. Sadece iki seçenek var. Single Player ve Multi Player. Single Player’a girdikten sonra uzun ve anlamsız bir video izliyoruz. Sonra Training bölümümüz başlıyor.

Bir virüsten ne beklenebilir ki?

Kısaca oyununn konusundan bahsedeyim. Oyunda bir virüsüz. Evet yanlış duymadınız. Amacımız bir şeyler hacklemek. Ne olduğunu hikayede vermiyor. Çeşit çeşit fakat hepsi birbirinin kopyası bir dizi odalara girip, yaratıkları öldürüyoruz. Konusu vasat olsada bu konu hakkında bir ilk oluyor Coded Arms.

Kontrol edemiyorum!

Kontroller umduğum gibi berbat. Çünkü PSP’de PlayStation 2 controller’ı gibi çift analog yok. Tek analogumuzla karakterimizi oynatıyoruz. Üçgen, Kare, X ve Yuvarlak ile de etrafa bakıyoruz. Alışması o kadar uzun sürüyor ki... Neyse. 15-20 dakika oynadıktan sonra Options’ta oyun kontrollerinin değiştirilebildiğini anladım. Fakat fazla bir değişiklik olmadı çünkü solak değilim. Eğer solaksanız analog ile etrafa bakabilir, diğer action tuşları ile de karakterinizi yürütebilirsiniz.

Amaçsızca dolaşıyorum!

Oyunda tek yaptığınız bir odadan diğerine geçip yaratıkları öldürmek. Hep aynı. Arada sırada bir kaç Boss ile karşılaşıyoruz ve onlarıda haklıyoruz. Coded Arms’ın Single player modu bundan ibaret.

Gelelim Multiplayer’a. Oyunu 2 kişi karşılıklı oynadık. Pek zevkli olmadı aslında. Map sayısı o kadar azdı ki toplam 20 dakika oynamamışızdır. Zaten oyun bir süre sonra bayıyor (ki bu süre 20 dk)

Aaa yüklendi bile!

Coded Arms’ın ender güzelliklerinden biri (ki sadece bu güzel) çok az loading olması. Her bülüm geçişinde loading var fakat yaklaşık 5 saniye sürüyor. PSP oyunlarının loading sürelerinden bıktınız mı? O zaman Coded Arms tam size göre. Çünkü bu oyunu oynamak için başka bir nedeniniz olamaz.
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 15:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×