1/2

Colin McRae: DiRT 2

Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Efsane sonsuza dek yaşayacak!
Platformlar XBox 360
Colin McRae: DiRT 2
  • Yapımcı - Yayıncı CodeMasters - CodeMasters
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
Merlin Puanı 92
Artılar Müthiş çoklu oyuncu desteği, grafikler, gerçekçilik, ses ve müzik
Eksiler Colin McRae'nin hüzünlü hikayesini hatırlatması
İngiltere Ralli Şampiyonu Jimmy McRae’in oğlu Colin McRae, 1968 yılında doğdu. İskoç ve İngiliz vatandaşlıklarına sahipti. 1995’teki Briton Yarışı’nı kazanarak, dünyanın "En Genç Ralli Şampiyonu" unvanını ele geçirdi.

McRae, efsanevi Subaru Impreza’sı ile 3 yıl üst üste dünya şampiyonu oldu. 1996’da İngiltere Ulusal Motor Takımı’nın üyesi oldu. 25 ralli kazandı, 42 kez podyumu gördü. Yaşarken katıldığı son ralli ayağı “Türkiye” oldu. 2007 yılında talihsiz bir helikopter kazasıyla dünyaya veda etti.

Colin McRae: DiRT 2, pilotun talihsiz ölümünden sonra piyasaya sürülen ilk “Colin McRae” oyunu olma özelliğini taşıyor. Önceki yapımlardan bile daha fazla çevresel bir zenginlik ve inanılmaz bir dünya turu vadediyor. Peki bu vaatlerini gerçekleştirebilecek mi?

Efsane pilotun anısına

Oyuna Colin McRae’in ünlü Subaru Imprezası ile başlıyor ve kendinizi biraz buruk hissediyorsunuz. Web’den indirilecek içerik hariç 30’dan fazla yeni otomobil kullanabilirsiniz. Bu otomobilleri dilediğiniz gibi modifiye etme şansınız da olacaktır. Spoiler kitleri, jant kitleri, birçok turbo, amortisörler ve süspansiyon sistemleri emrinize amade olacak. Dünyanın en iyi ralli pilotlarına karşı yarışacağınız için bunların hepsine ihtiyacınız olacaktır. En alttan başlamak kolay değil, ama en tepeye yükselmek de sizin elinizde.

Colin McRae: DiRT 2
"5 Ağustos 1968'de doğan Colin McRae, sayısız başarılara imza attı. 1995'te En Genç Ralli Şampiyonu oldu. 15 Eylül 2007'de kullandığı helikopterle kaza yaparak, oğlu Johnny ile birlikte hayatını kaybetti."

Dirt 2’nin adından anlaşılacağı üzere bir Off-Road oyunu olduğunu unutmayın ve Need for Speed tarzı şeyler beklemeyin. Hızdan çok süreklilik ve dengeye ihtiyacınız var. Artık kısa mesafe koşucusu değil, olimpiyattaki maraton atletisiniz. Şunu unutmayın: Bu kesinlikle dünyanın en hızlı ve en iyi otomobillerini kullanamayacağınız anlamına gelmiyor. Off-Road tecrübesi oldukça gerçekçi, ancak çarpmalar daha iyi olabilirmiş ve araba modellemesine daha iyi yansıtılabilirmiş.

Buggy isimli araçları çoğunuz biliyordur. Bu araçlar, dev jantlar, geniş tekerlekler ve yarı açık bir kafes anlamına gelirler. Özellikle bataklık ve kumluk arazi gibi yerlerde kullanmak için ideallerdir. Aynı bir böcek gibi asla saplanmazlar ve kuma batmazlar. Batsalar bile çıkacak bir yer bulurlar. Dirt 2’de emrinize sunulan araçlar içinde Buggy’ler önemli bir yer tutuyor ve ürünün ismini daha da üste taşıyorlar.