Command And Conquer: 3 Kane's Wrath

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Kane tüm öfkesi ile geri döndü.
Westwood ismi birçok oyuncunun hafızasına kazınmıştır. Dune 2 ile gerçek zamanlı stratejiyi oyun dünyasına kazandıran firma, daha sonrasında Command & Conquer serisi ile çoğu kişinin taktirini kazanmıştı. Firmanın 1995'te oyun dünyasına kazandırdığı C&C serisi; Westwood etiketiyle son olarak 2002 yılında Command & Conquer: Renegade'le devam etti. Bundan sonrasında işler değişti. Bir ikon haline gelen Westwood, EA Games taraflarına katıldı ve kapandı. C&C serisinin son üyesi Generals ise EA tarafından oyuncuların beğenisine sunuldu. Generals ek paketi Zero Hour ile devam etti. Seri bu oyundan sonra, Command & Conquer 3: Tiberium Wars'a kadar derin bir sessizliğe gömülmüştü. Arada 10. yılı nedeniyle tüm C&C oyunlarını içinde barındıran First Decade isimli bir paket piyasaya çıkarılmıştı.

Tiberium Wars duyurulduğu zaman bazı fanlarca ön yargılı yaklaşıldı. Bunun nedeni EA Games'in eski oyunlardaki ruhu, Tiberium Wars'ta yakalayamayacağı ve atmosferi sağlayamayacağı yönündeydi. Ancak bunun tam tersi olarak yapım oldukça kaliteli çıktı ve beğenildi. 2047 yılında geçen oyunda, Tiberium kaynakları dünyanın yok olmasına sebebiyet vermekteydi. Global Defense Initiative (GDI) yaşamı yavaş yavaş yok etmekte olan Tiberium kaynaklarını kontrol altına almaya çalışmakta ve diğer yandan terörist grubu NOD'a karşı da amansız bir savaş içindeydi. Bunlara ek olarak uzaylı ırkı Scrin de (Hatırlanacağı üzere EA Games bu ırkı sır gibi saklamıştı) olayların içine girmişti. Ortada savaşların yaşandığı karışık bir durum vardı. Kaliteli ara sinematikleri, hızlı oynanışı ve dengeli yapısıyla Tiberium Wars, sonuç olarak bekleneni vermişti. En önemlisi serinin efsane ismi Kane geri dönmüştü.

Başarılı yapım, zaman içinde çıkartılan yamalarla birlikte daha çok yerine oturdu. EA Games boş durmadı ve kolları sıvayıp oyunun ek paketini hazırlamaya başladı. Bu paketle birlikte oyun devam ederken, yenilikler sunulacak ve hikayenin eksik kısımları doldurulacaktı. Uzun süredir geliştirme aşamasında olan Command & Conquer 3: Kane's Wrath sonunda piyasaya sürüldü. Bize de beklenen ek paketi sadece oynamak kaldı. Video incelememizle oyundaki ana noktalardan bahsedip, dinamiklerini ele alarak siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunuyoruz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2023 16:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
Command And Conquer: 3 Kane's Wrath

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×