1/2

Conan

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Filmlerini izlediğimiz, çizgi romanlarını okuduğumuz Conan, artık oyun kahramanı olarak karşımızda.
Platformlar PC
Conan
  • Yapımcı - Yayıncı Cauldron - TDK Mediactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Macera
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 58
Artılar Kombolar, dövüştükçe kazanılan yetenek puanları ile öğrenilen yeni hareketler
Eksiler Kontroller, grafik hataları, atmosfer.

Neredeyse bütün kitap ve çizgi roman kahramanlarının oyunu yapıldı. İyice bir araştırmadan sonra gördüm ki çok az kahraman oyunsuz kalmış. Yakında onlar için de birşeyler yaparlar herhalde. Elimizdeki oyun ise Conan. Yapımcısı Cauldron firması. Bu firmayı geçtiğimiz aylarda çıkan bir fps oyunu olan Chaser'dan tanıyoruz. Chaser ne iyi ne kötü, orta halli bir oyundu. Acaba Conan nasıl?

Macera adamı Conan

Konumuz gayet klasik ve açık. Conan gezmeyi, dolaşmayı, yeni yerler keşfetmeyi seven biridir. Masumların haklarını savunmak için bütün dünyayı gezer. Bu işin sonu olmadığını anlar ve bir gün evine geri dönmeye karar verir. Dayısının kollarını açmış onu beklediğini düşünür. Yolun sonlarına doğru bir atlı grubu görür. Kuşkulanır ve iyice hızlanarak yoluna devam eder. Evine vardığında ise talan edildiğini görür ve dünyası yıkılır. Bunun üzerine yolda karşılaştığı atlıların bu olayla kesin bir ilgisi olduğunu düşünerek onları takip etmeye başlar. Bu takip sırasında bir sürü engel ile karşılaşır fakat yılmadan devam eder.

Bu dünya yada öteki dünya, hiç fark etmez

Conan tarz olarak Tomb Raider ile benzerlik göstermesine karşın, daha çok işin atraksiyon kısmına ağırlık verilmiş. Devamlı garip yaratıkları öldürerek ilerlediğiniz, ara sıra çözmeniz gereken ufak tefek bulmacalar ile karşılaşılaşacaksınız. Sadece pc için değil, oyun konsolları için de yapıldığından klasik kayıt sorunu var. İstediğiniz yerde kaydedemiyorsunuz. Bu durumdan insana sıkıntı gelmemesi açısından ufak bir cinlik yapmışlar. Öldüğünüzde bir nevi öteki tarafa gidiyorsunuz ve karşınıza bulunduğunuz bölüme göre düşman çıkıyor. Bunları öldürdüğünüzde, kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Tabii ki devamlı ölürseniz, öldürmeniz gereken sadece bir değil, birçok düşman ortaya çıkıyor. İlginç. Yerli yersiz videoların çıkması da sizi oyundan soğutuyor. Ortalama 15 dakikada bir video çıkıyor ve devamlı oyun bölünüyor. Öldürdüğünüz yaratıklardan belirli yetenek puanları kazanıyorsunuz ve bunları oyun içinde sürekli kullandığınız komboları geliştirmek üzere harcıyorsunuz. Düşmana karşı kullanabileceğiniz dört çeşit saldırı tarzı var. Bunların kendi içlerinde eşleşmeleri ile değişik kombolar yaratabiliyorsunuz. Komboları kendiniz keşfetmek zorunda değilsiniz. Oyun sırasında ana menüye çıktığınızda, kombolarla ilgili menüden hem bu kazandığımız puanları harcayabilir, hem de çeşitleri gözden geçirebilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×