1/6

Condemned: Criminal Origins

Güven Gümüş
Güven Gümüş 3.06.2010 - 12:31
Tam çözüm: Birlikte bitirelim mi?
Korku macera oyunu olan Condemned Criminal Origins'in tam çözümü ile karşınızdayım. Öncelikle elimden geldiğince ayrıntılı bir çözüm yazmaya gayret ettim. Ancak çözüme geçmeden önce oyunla ilgili ipuçlarını verelim.

* Oyunun kontrollerinden bazıları kullanılmamış. Onun için öncelikle bu tuşları ayarlayalım. Bizim için çok önemli ve yararlı olan tuşlar ise şunlar; Fire: Vurmak işlemini ve ateş etme işlemini yapmamıza yarıyor. Block: Saldırılara karşı koruma görevini yapıyor. Fire Taser: Bir nevi elektrik şokuda diyebiliriz. Bu kontroller de işaretlenmemiş, bunları işaretlerse bizim için daha iyi olur

* Oyunda gördüğünüz her nesneyi alın. Çünkü delil niteliği taşıdığı için her türlü nesneyi almanız bizim için avantaj.

* Oyunda iki türlü kayıt seçeneği var. Biri otomatik kayıt diğeri ise F5 ile kendimiz kayıt ediyoruz. Ben otomatik kayıtı önermiyorum kendimiz kayıt edelim.

* Oyunda sağlık sıkıntısı çekiyoruz. O yüzden gittiğiniz her yerde sağlık dolaplarını arayın. Ve mümkün olduğunca çok sağlık doldurun. Saldırıların nereden geleceği belli olmuyor

* En önemlisi ise ani saldırıların sıkça olmasıdır. İnsanlar duvardan kopardıkları demirlerle, sopalarla, sandalyeler vs. aklınıza gelebilecek her şeyle size saldırıyor. Sizde silahınız olmadığı zaman sopa, demir, kürek gibi aletlerle kendinizi savunun. Block seçeneğini aktif yaparak kendinize korumaya alabilirsiniz.

* Oyunda delilleri görmek için çeşitli aletlerimiz olacak. Örneğin bir yerdesiniz ekranın sağ alt köşesinde bir uyarı çıkıyor. İşte o zaman T tuşuna basarak delilleri toplayabilir ve telefonla merkeze gönderebilirsiniz.

* Bazı bölümlerdeki kapılar açılmıyor. O kapı açmak için, kazma, kürek ya da balyoz bulmalıyız. Mutlaka o bölümden bunlardan biri vardır.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×