1/4

Conflict: Desert Storm

Cem Duyan
Cem Duyan 3.06.2010 - 12:31
Oyunumuz 1990-1991 yıllarında birçoğumuzun hatırladığı o sıradışı ABD harekatının konuları ele alıyor.

Oyunumuz 1990-1991 yıllarında birçoğumuzun hatırladığı o sıradışı ABD harekatının konuları ele alıyor. Oyun boyunca Bağdat-Kuveyt-Arabistan-Basra bölgelerinde 4 kişilik bir takım ile bize verilen görevleri başarmak için aldığımız emirler doğrultusunda ilerliyoruz. Oyun grafik açısından çok çok iyi olmasada ses efektleri (silah, insan ve patlamalar) mükemmel diyebilim, Oyunda bir kaç yerde açılması gereken kapı veya kurtarılması gereken rehineler için düğmeler arıyorsunuz. Geriye kalan kısımlarda bol kan ve koşuşturmaca var. Iraklılar gerilla savaşı yaptığı için ne zaman nereden ne şekilde çıkacakları belli olmuyor. Oyunda bir savaşta kullanabileceğimiz hertürlü silahı kullanıyoruz. Ağır makinalılardan, gözetleme helikopterlerine, apachilere, zırhlı araçlara, tanklara kadar herşey karşımıza çıkıyor, özellikle sisli ve kum fırtınasının olduğu yerlerde tankları yok etmek için biraz uğraşıyoruz. Oyunda ABD askeri araçlarını ve tanklarınıda kullanabiliyoruz özellikle tanklı bölümler iyi tasarlanmış.
Oyunun kontrolü ve oynanmasına gelince bir çok şeyi adam çağırmayı, adam mevzilendirmeyi, silah seçmeyi tek tuşla yapamıyoruz alt veya şift tuşlarını kullanmak gerekiyor. Bu yüzden oyunun traning bölümünü mutlaka oynamanızı tavsiye ederim. Adamlarımızın yapay zekaları istediğim gibiydi, çok ağır bir yara almadıkça kendi kendini iyileştirebiliyorlar veya bıraktığınız yerde ölene kadar savunma yapabiliyorlar. Bölüm snlarında adamlarınızın yaptığı kahramanlığa göre rütbe alınıyor. Oyun 15 bölümden oluşuyor ve her bölümde iki save hakkınız var. Özellikle ABD - IRAK savaşının stresini yaşadığımız bugünlerde oralarda neler oluyor sorusuna bu oyunla belki biraz cevap bulabiliriz.

BÖLÜM 01 : The Invasion of Kuveyt 02 Ağustos 1990

(Bölüm ABD li askerlerin bir köprüde vurulması ile başlıyor ve timimizi bir helikopter ile olay yerine yakın bir yere bırakıyor) Sağ taraftan yoldan devam edin karargah girişindeki ağır makinalı ele geçirin geldiğiniz yönden gelen askerleri öldürün. Sol taraftaki kulübeye girin ve medikit alın pencereden çatıdaki adamı vurun. Karşı binaya girip tanksavarı ve cephaneyi alın içeride pusuya yatıp gelen askerleri öldürün. Dışarıya çıkın yolu takip edin ileri karargahtaki askeri vurun. Binaya girip esir askeri kurtarın (hertürlü kapıyı açmak, bir şey almak için R tuşu) köprüye ilerleyin C4 taşıyan asker ile köprüyü C4 leyin geri çekilip el kumandası ile patlatın. Haritadaki çıkış yerine ilerleyin yolda karşınıza çıkan askerleri öldürün. İlerideki kırmızı işaret fişeğinin tam üzerine gelin sizi helikopter gelip alacak.

BÖLÜM 02 : Safe Passage 03 Ağustos 1990 Kuveyt

Bölüm başlar başlamaz bir grup sivilin üzerinize doğru geldiğini göreceksiniz hemen duvar kenarına geçip ilerideki askerleri vurun. Sağ taraftan ilerleyip küçük pazar yerine gidin ve esiri kurtarın böylece ilk görevi tamamlamış olacaksınız. Karşıdaki araya girip tanksavarları alın aşağıdan gelen askeri vurun, gelen tankı imha edin (Karışıklığı önlemek için ağır silahları bir adamda toplamanızda fayda var) F1 ile haritayı açıp 3. noktaya ilerleyin CONNOR ekibe katılacaktır Yine pusuya yatıp gelen askerleri öldürün ve tankı imha edin. Yolun sonuna ilerleyin ve sağdan merdivenlerden çıkın hemen çıkışta sağdaki tankı imha edin. Sol tarafa doğru yoldan devam edin köprü bitiminde sola dönün ve ilerleyin bitime doğru 3-4 askeri öldürün ileride sizi bekleyen helikoptere binin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×