Counter-Strike: Condition Zero

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Aylardır ertelenen Condition Zero sonunda çıktı.
Platformlar PC
Counter-Strike: Condition Zero
  • Yapımcı - Yayıncı Turtle Rock - Sierra
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 51
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%55
Artılar Offline oynama imkanı, geliştirilmiş sesler, botlar
Eksiler Eski grafikler, kötü modellemeler, sıkıcı single-player görevleri

Counter-Strike, dünyayı peşinden koşturan, yıllardır oynanan ve hala yeni oyunculara ulaşmayı başaran nadir oyunlardan biri. Şimdiye kadar çıkmış hiç bir Multi-Player oyun bu kadar sansasyon yaratmamıştı. Hatta bir çoğu çıktıktan 1 ya da 2 yıl sonra silinip gitti. Counter-Strike'ın bu zamana kadar başarılı olmasının en önemli nedeni, çok düşük sistemlerde bile sorunsuz çalışmasıdır herhalde. Ayrıca yapılan botlar ile internet olmadan da oynayabilmek önemli bir faktör. Şimdi elimizde Condition Zero var. Yani tamamen offline oyuncular için hazırlanmış farklı bir Counter-Strike.

Yenilik yenilik nereye kadar be kantır?

Condition Zero, kendi içinde botları ile gelmekte. Ayrıca 2 farklı modu var. Normal Condition Zero ile giriş yaptığınızda bildiğiniz, devamlı oynadığınız oyun sizi karşılıyor. Ufak tefek değişikler var tabi. İnternet bağlantısı olmayanlar için yapılmış olmasından dolayı görev bazlı oynanışa sahip. Eklenen bir kaç yeni harita ve eskileri ile, size verilen görevleri yaparak ilerliyorsunuz. Görevler gayet basit. Belirli bir süreden önce kazanmak, 5 kişi öldürmek, 4 rehine kurtarmak gibi. Görevleri yaptığınızda kilitli olan bir sonraki harita açılıyor ve benzer görevler yaparak bu şekilde ilerliyorsunuz. Bahsettiğim 2 moddan bir tanesi bu. Oynaması zevkli fakat 1-2 harita sonra sıkıcı oluyor. Bizim asıl beklediğimiz oyun ise 2. modda. Condition Zero Deleted Scenes ile girdiğinizde tek başınıza gerçek görevler yapabileceğiniz mod ile oynuyorsunuz. Counter-Strike'da kullandığınız bütün silahlar burada da var. Ek olarak yeni silahlar, ekipmanlar eklenmiş. Her şey içindeki helikopterimizin düşmesi ile başlıyor. Diğer arkadaşlarımıza ulaşmak ilk görevimiz. Genelde basit görevler hazırlanmış. Birilerini korumak, yolu temizlemek, gizlice karargahlara sızmak bunlardan bir kaçı. Karakter seçimi bu modda elimizde değil. Sadece polisler ile oynayabiliyoruz.

Armağan bey, siz ne dersiniz bu oyuna?

Gelelim incelememin acı gerçeklerine. Condition Zero, tek başına olsa iyi olmuş diyebilirdim. Sonuçta offline oynanması için hazırlanmış. Grafikler rötüşlenmiş, daha kaliteli olmuş. Botların yapımcılar tarafından hazırlanması normalde bizim oynadıklarımızdan kat kat daha kaliteli olmasını sağlamış. Gel gör ki Deleted Scenes adı altında yer alan Single-Player görevleri hiç olmamış. Şahsen Counter-Strike ruhunu hiç yaşatamadığını düşünüyorum. Oyun çıkmadan önce yayınlanan ekran görüntülerinde devamlı takım ile birlikte çatışmalara girildiği, görevlerin daha kapsamlı olduğu vurgulanmaya çalışılıyordu fakat oyunda bununla ilgili hiçbir noktaya rastlayamadım. Hele birde karakter modellemeleri var ki hiç sormayın. 3-4 yıl önceki amatör işlere benziyor. Yapay zeka deseniz oda yerlerde. Düşman sizi görünce dibinize kadar girme ihtiyacı duyuyor. Geldikten sonra bir süre yüzünüze bakıp ondan sonra ateş etmeye başlıyor. Tam bir fiyasko. Normal Counter-Strike modundaki seslerin geliştirildiği belli oluyor. Botlar size daha fazla bağımlı ve bu hallerini belli ediyorlar. Öldürüldüğünüzde "kaptanımız öldü" gibi sözler sarf etmeleri hoş olmuş.

Son Sözler :

Yıllardır bedava oynadığımız bir modu, şimdi para verip oynamak zaten pek mantıklı bir iş değildi. Aynı televizyonda yaşanan Asmalı Konak hesabı. Tek başına Condition Zero, interneti olmayanlar ama bu keyfi yaşamak isteyenler için hazırlanan botları ile tatmin edici. Fakat Deleted Scenes adı altındaki görevler sürüsü gereksiz olmuş. Belki bu mod olmasaydı çok daha başarılı bir çalışma olabilirmiş.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2021 15:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2015 23:21
Deleted Scenes Eklşentisi ile Singleplayer Story'si var Süper.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Counter-Strike: Condition Zero

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×