Cranberries'in solisti Dolores O'Riordan’ın ölüm nedeni açıklandı

Cranberries'in solisti Dolores O'Riordan’ın ölüm nedeni açıklandı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 6.09.2018 - 16:43
90'ların yıldızları birer birer kayıyor...

İrlanadalı Rock grubu, Cranberies'in solisti Dolores O'Riordan, 15 Ocakta, Londra'da hayatını kaybetmişti. Dolores O'Riordan'ın adeta şok etkisi yapan ölüm haberinin ardından, sevilen sanatçının ölüm nedeni açıklanmamıştı. İngiliz adli tıp tabibi Shirley Radcliffe, uzun süredir beklenen açıklamayı yaptı. Dolores O'Riordan'ın aşırı derecede alkol aldıktan sonra, kazara boğularak öldüğünü açıkladı. Daha önce şüphe edildiği gibi, sanatçının intihar ya da kendine arar verme sonucu hayatını kaybetmediği belirtildi.

Dolores O'Riordan’ın ölüm nedeni belli oldu

1994 tarihli No Need to Argue albümünde yer alan  Zombie şarkısı ile ile portest müziğin adeta ikonu haline gelen Cranberies grubu, Zombie ile ağırlıklı grunge, rock tarzının da biraz dışına çıkmıştır. Zombie'den sonra grup, popülerliğini git gide arttırmıştır. Farklı ses kullanımıyla pek çok müzisyene ilham olan, şarkıcı ve söz yazarı Dolores O'Riordan, 2015 yılında kendisine, bipolar bozukluk tanısı konulduğunu ve kariyeri boyunca depresyonla mücadele ettiğini belirtmişti. Üç çocuk annesi Dolores O'Riordan, ayrıca 2013 yılında intihar girişiminde bulunmuştu. 46 yaşında hayatını kaybeden Dolores O'Riordan İRock müziğin simge isimlerinden biriydi.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 20:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
JosefStone
JosefStone 7.09.2018 18:44
bu grup dağıldı mı la
Kalan Karakter : 300 Gönder
curse
curse 7.09.2018 09:34
ölümü üzmüştü,halen daha üzüyor:((((((
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×