Crash Nitro Kart

Umut Ersaraç
Umut Ersaraç 3.06.2010 - 12:31
Crash'i birde yollarda görün!
Platformlar n-Gage
Crash Nitro Kart
  • Yapımcı - Yayıncı VU Games - VU Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
Merlin Puanı 75
Artılar 3 boyutlu yollar ve karakterler, eğlenceli müzik ve efektler, zevkli multiplayer konsepti.
Eksiler Bazı grafik ve animasyon hataları, yetersiz yapay zeka, kamera açısındaki bozukluk.

Geçen sene tüm konsollar için piyasaya sürülen ve son olarak da N-Gage için hazırlanan Crash Nitro Kart (CNK) başarılı oyun yapısı ile oldukça keyif verici bir kart oyunu. Crash’ın bu macerasında dünyanın geleceğini belirleyen intergalaktik bir kart şampiyonasına katılıyoruz. Evet biraz abartılı ve basit bir konu, ama Crash’ın bulunduğu bir ortamda daha uygun bir konu da olamazdı zaten. Oyundaki yarışlar tur sistemi ile yapılmakta ve kısaca yapmanız gereken tek şey KAZANMAK! Oyun sistemi Crash Team Racing’e benzer şekilde tasarlanmış; yarışlar esnasında toplayacağınız power-up’lar, size hız ve puan olarak geri dönüyor ve bu da oyunu saf bir yarış olmaktan çıkartıyor.

Oyunun tek kişilik modunda yarışırken diğer yarışçıların yapay zekalarının biraz geride kaldığını görüyorsunuz, bu nedenle de rakiplerinizi geçmek çok da uğraştırıcı olmuyor; fakat CNK bluetooth üzerinden 4 kişilik oyunları da destekliyor, 4 N-Gage’in bir araya gelmesi bağrışmalara ve tehditlere sebep olabilir; çünkü oyun gerçekten de insan zekasına karşı oldukça zevkli bir oynanış sunuyor.

Teknik açıdan CNK’nın telefonumuza aktarımı da başarılı sayılır. Tamamen 3D olarak tasarlanmış yarış pistlerinde bazen grafikler karışsa da oyun eğlenmenizi sağlıyor; aslında genel anlamıyla 3 boyut teknolojisinde çok fazla problem yok, ama yapımcılar N-Gage’den tam anlamıyla verim alacak bir iş de çıkartamamışlar; çünkü bazen grafikler terslik çıkarıyor ki oyunun oynanışı bu noktalarda zorlaşabiliyor, yine de oyunun en fazla puan alacak yönünün grafikler olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Diğer N-Gage oyunlarını göz önünde bulundurursak da daha temiz ve düzgün 3D modellemelerle karşılaştığımızı söyleyebiliriz.

Efekt ve müzikler ise çizgi-animasyon karakterlere uygun olarak düzenlenmiş; eğlenceli ve renkli melodi-efektler kullanılmış, yine de bazı efektler daha iyi olabilirdi.

Last Lap…

CNK, N-Gage’in en eğlenceli multiplayer oyunları arasında bulunuyor. Oynanış biraz problemli, grafikler hafif sert ve keskin olsa da oyun insanı oyalamasını biliyor. Hele ki birden fazla insan zekası bu oyuna katıldığında yarışlar çok ama çok zevkli hale geliyor. Bu yüzden CNK telefonlarında eğlenceli yarışlar yapmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir oyun.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 14:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
Crash Nitro Kart

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×