Crazy Frog Racer

Crazy Frog Racer

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Çatlak kurbağa yolda çatlar mı? Deneyelim.
Platformlar PC
Crazy Frog Racer
  • Yapımcı - Yayıncı Digital Jesters - Digital Jesters
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 65
Artılar Crazy Frog'un oyunu, düşük sistemlerde çalışması, müzikler
Eksiler Aynı haritalar, bir kaç bug, grafikler, iç karartıcı renkler, fazla bir özelliği yok
Şu geçtiğimiz seneye damga vuranlardan biri de Crazy Frog’tur. Şarkısı ile bir çok ülkede liste başı, cep telefonlarına melodi, fon müziği gibi bir çok olaya kapak oldu. Çılgın kurbağa bir animasyon karakteriydi ve oyununun yapılması da kaçınılmazdı. Zaten öyle oldu, yarış oyunu ile Digital Jesters bu işi üstlendi...

Bla Bla Bla

Oyunu açtıktan sonra direk olarak karşımıza menü geliyor. İster tek ister çift kişi oynayabiliyorsunuz, tabi ki ben tek kişiyi seçiyorum. Ondan sonra dört farklı oyun mod’u ile Crazy Frog beni selamlıyor. Championship, Single Race, Time Trials ve Chase seçebileceğimiz oyun mod’ları arasında yer alıyor. Championship’de sıralamaya girip puan topluyorsunuz ve genel klasmanda birinci olmaya çalışıyorsunuz. Funny Cup, Crazy Cup, Special Cup ve Bay Cup arasından kupaları kapmaya çalışıyorsunuz. Genel sıralamada lider olursanız kapalı olan kupalar açılıyor, sizde onlar ile devam ediyorsunuz. Single Race adından anlaşıldığı gibi, amaç sadece yarışıp birinci olmak. Time Trial’da, belli bir zaman içinde yarışı tamamlamanız gerekiyor. Chase ise diğerlerine göre daha farklı, bu sefer arkanızda bir kaç adet Drone Robot oluyor. Hani şu klipte Crazy Frog’u kovalayan tip. Sizi durdurmaya çalışıyorlar. Amacımız Drone’ların tuzaklarına yakalanmadan önce parkuru bitirmek. Çift kişilik oyunda ekran ikiye ayrılıyor, Championship, Race veya Battle mod’larından birini seçiyorsunuz. Battle’da birbirinize kafa göz dalıyorsunuz işte farkı bu.

Vırak

Seçebileceğimiz 10 yarışmacımız var, ancak bunların ikisi gizli ve ileri ki bölümlerde açılıyor. Normalde Crazy Frog, Ellie, Jack, Flash, Grim, Drone, Michel ve Bobo adındaki yarışcılar açık durumda. Her birinin diğerinden üstünlüğü ve eksisi oluyor. Kısaca birinin yol tutuşu iyiyken, diğerinin hızı yüksek olması gibi. Rakiplerimizi saf dışı bırakmak için silahlarımız var. Pist üzerinde topladığımız paralar sayesinde bu silahlarımızı kullanabiliyoruz. Yalnız her karakterin ilk iki tuzağı birbirinden farklı, bunun dışındakiler aynı. Yola çivili bir top bırakıp arkanızdakini saf dışı bırakabilirsiniz veya lazer ile onu vurabilirsiniz. Toplamda 7 farklı silahımız mevcut. Arkanızdaki rakibi veya öndekini patlatıp onu saf dışı bırakmak zevkli oluyor. Fakat Chase dışındaki diğer mod’larda yoldaki vida benzeri zımbırtılar ile sağlığınızı çabucak dolduruyorsunuz. Bir tek Chase mod’unda bu daha zor.

Yarış pistlerinde çeşitlilik olmasını isterdim. Sürekli olarak kliptekine benzer bir şehir içinde, farklılık gösteren yollarda ilerleyip duruyoruz. Sadece virajlar ve yolların uzunlukları değişiyor, gerisi aynı. Çevre dizaynının daha farklı olabilirdi. Konsollar ile birlikte PC’lere yapılan Crazy Frog’da grafikler de pek ahım şahım değil. Karakterlerin modellemeleri genelde iyi olsada, çevredeki kaplamalar bazı yerlerde feci derecede sırıtıyor. Yinede grafikler düşük sistemlerde bile çalışacak düzeyde olduğundan, bu da işin artı yönü. Genel görüşte görsellik dışında asıl beni kızdıran olay, oyunun soluk renklerde olması. Frog gibi bir karakterin oyunun da cıvıl cıvıl renkler olması gerekirdi. Ancak onun yerine çevrede koyu renkler kullanılmış, bu da uzun oynanış neticesinde insanın içini karartıyor.

Çılgın Yarış Biter

Sesler, grafiklerden daha iyi iş yapmış. Yarışırken fonda çalan hareketli parçalar var. İsterseniz oyunun ana menüsünden bunları dinleyebilirsiniz. Toplamda 12 şarkı listede bulunuyor. Ses efektleri iyi sayılabilir. Ancak Frog ile yarışırken her pist dışına çıkışımda, çıkardığı ses bir süre sonra rahatsız edici hale geldi. Karakterlerin seslendirmeleri bir iki bağırış çağırışlada olsa fena değiller.

Crazy Frog Racer, açıkçası öyle ahım şahım bir oyun değil, bir iki tur atmak için iyi gelebilir. Ancak belli bir süre sonra hep aynı mekanları görmek ve yarışmak insanı sıkıyor. Biraz daha değişiklik olsaymış daha iyi olurmuş. Ayrıca gizli veya ekstradan açılacak fazla özellik de bulunmuyor. Bir iki yerde de programlama hatası var. Bazı zamanlar pistte, yol altınızda olsada çıkabiliyorsunuz. Ancak en güzel artısı düşük sistemlerde dahi akıcı oynanması. Eğer sisteminiz eskiyse alın ve bir kaç tur atın, iyi gelebilir.
Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2021 16:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2017 20:16
iki kişilik nasıl oynanıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2017 20:15
lan oyun nasıl iki kişilik oynanıyo bana onu söğlesin biri
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×