Crazy Taxi 3: High Roller

Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Crazy Taxi çılgınlığı kaldığı yerden devam ediyor
Platformlar PC
Crazy Taxi 3: High Roller
  • Yapımcı - Yayıncı Hitmaker - Empire Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 75
Artılar Zaman geçirmek ve eğlenmek için ideal bir oyun
Eksiler Dişe dokunur bir yenilik olmaması

Nedense bu sıralar bir çok konsol oyunu pc ortamına çıkıyor. Crazy Taxi serisi başlarda tamamen bir konsol oyunu idi. Pc ortamına ise serinin ikinci oyunu piyasada iken ilk oyun çıkmıştı. Yayıncılar serinin ikinci oyununu pc kullanıcıları için piyasaya çıkartmasa da, son çıkan üçüncü oyunu piyasaya çıkarttılar. Gerçi oyun çok sessiz sakin çıktı. Bir çok oyun meraklısı çıktığını anca bir kaç gün sonra duydu. Şahsen ortalıkta dişe gelir bir reklam göremedim. Bir bildikleri vardır elbet.

Best Of Crazy Taxi

Crazy Taix 3: High Roller daha çok serinin bir oyunu olmaktansa şu sıralar müzik camiasında sık rastladığımız best of tadında bir oyun. Yani bu oyunu edindiğinizde direk üç oyuna birden sahip oluyorsunuz. Hazırlanan arayüz ile bütün oyunları aynı anda oynayabiliyorsunuz. Toplam 12 karakter var. Anlatabileceğim adam akıllı pek bir yeniliği maalesef yok. Eski oyuna nazaran müşteriler daha detaylı hazırlanmış. Tiplerin yelpazesi genişletilmiş. Gece gündüz kavramları eklenmiş. Bunların yanı sıra mini games adı altında bir çok oyun hazırlanmış. Şahsen normal oyundansa bu oyunları oynamak beni daha çok eğlendirdi. Çünkü normal oyunun bize eski oyundan ekstra getirdiği hiçbir şey yok. Bu bende hayal kırıklığı yarattı.

Daha canlı grafikler

Yapımcılar neyseki grafikler üzerinde yenilikler yapmışlar. Eskiye nazaran daha canlı ve eğlenceli olmuş. Karakter ve insanların modellemeleri, çeşitliliği çok daha başarılı. Aynen eski oyunda olduğu gibi kısıklı bir sistemde rahatça oynanabildiği gibi, yüksek bir sistemde çok kaliteli grafikler sunabilen bir grafik motoruna sahip. Yalnız grafik ayarları ile maalesef oynayamıyorsunuz. Oyun içinde hiç bir ayar yok. Yani sisteminizde yavaş çalışırsa yapabileceğin tek şey çözünürlüğü düşürmek. Gerçi bu oyunun kasılacağı bir sisteme sahipseniz zaten bir çok oyundan mahrum kalıyorsunuz, upgrade zamanı gelmiş demektir. Müzikler gene mükemmel. Sizi oyuna bağlayan en kaliteli olay müzik. Devamlı hareketli bir tempo hakim.

Son Sözler :

Crazy Taxi zamanında deli gibi beklediğim, çıktığında ise günlerce oynadığım bir oyundu. Serinin ikinci oyununu görememiştim fakat üçüncü oyunun bu şekilde bütün oyunları içinde barındırması beni sevindirdi.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2024 18:11
Kalan Karakter: 300 Gönder
Crazy Taxi 3: High Roller
İlginizi Çekebilir