1/2

Crazy Taxi 3

Yağız Hoş
Yağız Hoş 3.06.2010 - 12:31
Çılgın taksiciler X-Box için geri döndü.
Platformlar XBox, XBox
Crazy Taxi 3
  • Yapımcı - Yayıncı Hitmaker - SEGA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
Merlin Puanı 80
Artılar -
Eksiler -

Las vegas camiasının en delikanlı ve Crazy Taxi'cilerinin ekmek parası mücadelesinin!! ilk iki versiyonu hatırlayacağınız üzere Sega DreamCast'te çıkmıştı. Şimdi ise 3. versiyonu ile beklenmedik bir hızla görüldüğü üzere Xbox'da çıktı. Oyunun yapımcısı herkesin çok yakından tanıdığı Service Games(Sega)'in oyun yapımcılarından Hitmaker.

Taxi'nin rengi buğday sarıısı!

Şu sıralar sadece Software işine kendini adamış olan Sega, Hitmaker ile Crazy Taxi macerasına hatırlayacağınız gibi dört sene öncesinden başlamıştı ve Crazy Taxi'nin ilk versiyonu ile süksesine sükse katmıştı(oh be toparladım :)). Sega, CT2 ile DreamCast'te ki son kozunu oynadı ve bu ay içinde High Roller'ı çıkararak Xbox'a desteğini verdi ve hardware işinde olamasada software işinde kalıcı olacakları izlemini verdiler. 

Şişik olmalı lastiğin havaası

İlk iki oyunda olduğu gibi CT3'de de amaç aynı; daire içine konulmuş dallamaları toplamak( ikinci versiyonda da olduğu gibi bir seferde dördünü birden alabiliyoruz) ve onları istedikleri yere en hızlı şekilde bırakmak. High Roller'da, ilk versiyondaki West Coast, ikinci versiyondaki Small Apple ve yeni tasarlanmış Glitter Oasis haritaları yer alıyor. Ayrıca bu haritalar üzerindeki müşterilerin nabza göre şerbet davranmaları da ayrı bir konu. Önceki iki oyunda Slalom ve Jumping gibi güzel hareketlere "wow" veya "you are great driver" gibi cümlelerle ve bolca parayla karşılık veriyorlardı(yeah). İşte High Roller'da ise müşterilerde yönettiğiniz sürücülerle neredeyse aynı orantıda çılgınlaşmışlar.Yani 10-15 civarı müşteri tipi bulunuyor ve bu grupların hepsi araba içerisinde her türlü atraksiyonu yapıyorlar. Şunu, bunuda, onuda belirteyim(aa delirdim galiba) CT3'de 4 tane şöför bulunuyor. Bunlar; Axel, B.D Joe, Gena ve Gus. İkinci versiyonda (tamam tamam bu son :)) ortaya çıkan diğer bir özellik ise Crazy Hop; yani her an zıplama olanağı, High Roller'a da eklenmiş.

Farketmez, gündüz ya da gece yarısı

Crazy Jump'ın yanı sıra oyuna yepyeni özel hareketler eklenmiş. Bunlardan Crazy Dash'de araba iki dakikalığına turbo moduna geçiyor ve müthiş bir hız alıyor. Crazy Drift'de ise arabayı hızınız ne kadar olursa olsun aniden durdurabiliyorsunuz. Ancak bu özel hareketleri yapmak için müşterileri memnun etmeniz ve bu şekilde bolca para toplamanız gerekiyor.

Tabi bu müşterileri memnun etmek ve bolca para kazanmanında bir yolu yordamı var. İlk başta yapmanız gereken taksiye ikiden fazla müşteri almamak. Çünkü bunların hepsini ayrı mekanlara bırakıyorsunuz ve mekanların araları bayağı uzak oluyor. Ayrıca zaman bir yada iki kişinin alınışına göre daha kısa oluyor. Müşterileri zamanında istedikleri yerlere getiremeyince de bildiğiniz gibi aşşağıya atlıyorlar. Diğer yapmanız gereken şeylerden biri de müşteriyi istediği mevkiiye kazasız belasız bir şekilde götürmek, götürürken yolu, güzel slalomlarla, yerinde zıplamalarla ,ara sokaklardan ve kısa yollardan giderek güzelleştirebilirsiniz(para açısından:))

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×