Creative Zen Micro Photo & Zen Vision: M

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Creative'in MP3 çalarlar piyasasına kazandırdığı ZEN serisi, yeni eğilimlerin başını çekiyor
Creative'in MP3 çalarlar piyasasına kazandırdığı ZEN serisi şu anda Apple'ın iPOD serisi ile birlikte yeni eğilimlerin başını çekiyor. Diğer marka ve modellerin de bazı başarılı ürünleri olmasına rağmen, Creative'in pazarlama ve reklâm stratejisi konularında profesyonel çalışması ve sunulan ürünün de kaliteli olması sonucu ZEN'in popülaritesi her geçen gün artıyor. Son zamanlarda MP3/MP4 çalarlar, cep telefonları, cep bilgisayarları hatta dijital kameralar gibi insanların yanlarında taşıdıkları elektronik cihazların teknik özellikleri kadar tasarımlarına ve stillerine de dikkat edilmeye başlandı. Bu cihazları yanlarında taşıyanlar bir nevi tarzlarını da dışarıya yansıtmış oluyorlar. ZEN de bu noktada tarz sahibi kullanıcılara farklı bir alternatif sunmuş oluyor.

ZEN serisinin en yeni iki üyesi ZEN Vision: M ve ZEN Micro Photo ile MP3 çalarlar piyasasında sert bir çıkış yapan Creative firması özellikle Vision: M modelinden çok şeyler bekliyor. 30 GB'lık dev kapasitesi ile saatlerce süren video izleme ve müzik dinleme keyfini kullanıcılarına sunan ZEN Vision: M'in 320 x 240 piksel çözünürlüğe sahip 2.5" ekranı tam 262.144 renk gösterebilme yeteneğine sahip. DivX ve XviD de dâhil olmak üzere popüler video formatlarının neredeyse tamamı destekleniyor. Yaptığımız testlerde görüntü kalitesinden oldukça memnun kaldık. Son zamanlarda popülerleşen dokunmatik kontrol menüsü ZEN'de de bulunuyor. İlk başlarda biraz zorluk çekseniz de eliniz alıştıktan sonra dokunmatik kontrolü olmayan diğer cihazlara göre ZEN'i ne kadar hızlı kullandığınıza şaşıracaksınız. Vision: M'in Microsoft Outlook ile senkronize olabilen bir kişisel organizatörü de bulunuyor. Sık seyahat eden ve toplantıdan toplantıya koşanlar için bu özellik birebir. Şarj edilebilen Li-ion pili 14 saate kadar müzik dinlemeye olanak tanıyor. Vision: M ile birlikte gelen kulaklıklar da ses kalitesi açısından gayet tatminkâr. FM radyo, radyodan kayıt, ses kayıt ve TV'ye bağlanabilme Zen Vision: M'in dikkat çeken diğer özellikleri.

8 GB kapasiteli Zen Micro Photo ise Zen-severler için daha ekonomik bir model olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğraf gösterebilme özelliğine yapılan vurgu ismine yansımış olan Micro Photo'nun ekranının sadece 1.5" olması biraz tezat oluşturmuyor değil. Madem görsel becerisi bu kadar öne çıkarılacaktı, ekran bu kadar küçük olmamalıydı düşüncesinde olanlar Zen Micro Photo'yu gördüklerinde adının neden "Micro" olduğunu anlayacaktır. Boyutları avuç içi kadar olan Micro Photo'nun iyi bir MP3 çalar olmanın yanında pek çok kişi için dosya taşıma işlemlerinde yeterli olacak 8 GB'lık kapasitesi ile Zen serisinde kendisine iyi bir yer bulduğunu söyleyebiliriz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 14:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
Creative Zen Micro Photo & Zen Vision: M

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×