1/2

Crimsonland

Ceyda Doğan 28.08.2014 - 17:45
Maksimum katliama hazırlanın
Platformlar PC, PS Vita, PlayStation 4
Crimsonland
  • Yapımcı - Yayıncı 10tons Ltd. - Reflexive Entertainment Inc.
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Korku
Merlin Puanı 60
10 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%79
Artılar Eğlenceli içerik ve başarılı müzikler. Survival Mod.
Eksiler Kendisini çok tekrar ediyor. Bir süreden sonra sıkıyor. Yeni nesil bir platform için yetersiz.
Çocukluğumuzun vazgeçilmezlerinden olan o devasa atari salonları, zamanında çılgın shooter oyunlarına ev sahipliği yapmıştır. Onları şimdi konsollarda ve PC platformlarından görünce, ister istemez yadırgıyorum. Eskisine oranla daha kolay ulaşabildiğimiz bazı oyunların, grafik veya benzeri iyileştirmelerle karşımıza tekrar çıkması, çok da şaşılacak bir durum değil aslında. Bu konuya nasıl geldiğimin cevabı da Crimsonland'in kendisinden kaynaklanıyor.

Crimsonland
2003 yapımlı Crimsonland, PS4 platformuna tekrar giriş yaparak bol bol yaratık ve örümcek öldürerek tam bir kaos ortamına bizleri davet ediyor. Crimsonland'in ilk görseline baktığınızda aklınızdan geçenleri biliyorum: Doom. Merak etmeyin sadece görsel benzerlik gösteriyor, onun dışında tipik bir shooter oyununun ötesine geçemiyor. Belki yerden yere vurmak, fazla ağır olacak ancak benim tercihim Crimsonland'in, PS4'te değil de iOS platformlarına çıkması. PC üzerine tabletlerde Crimsonland deneyimi çok daha eğlenceli olabilirdi.

2D Arena shooter özelliğiyle ön plana çıkan Crimsonland'in kontrolü son derece kolay. Genelde analog tuşlarıyla karakterimizi yönlendirip, nişan alıyoruz. R2 tuşuyla da düşmanlarımızın beyinlerini parçalıyoruz ya da neresine isabet ederse artık.

Crimsonland
Oyunun hikaye bölümü toplamda 60 bölümden oluşuyor ve her bölümde dalga dalga yaratıklar geliyor. Yaratıklardan düşen silahları veya güçlendirmeleri toplayıp, dalgadan kurtulmaya çalışıyoruz. Tabii bölüm sonunda birbirinden güçlü ve daha fazla hasar veren silahların düşeceğini de dip not olarak eklemiş olayım. Her birinin farklı özellikleri ve vuruş kuvvetleri mevcut, tabii nişan alırken hareket halindeki yaratıkları öldürmek, bazı silahlarda daha zor. Tek vuruşta öldürülemeyen yaratıklarda ve bazı bölümlerde doğru silahı kullanamazsanız, sevgili ölüm meleğinin misafiri oluyorsunuz.

DEVAMI DİĞER SAYFADA
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>