Crysis Remastered ile Crysis Warhead'de Remastered olabilir

Berat Darıcı
Berat Darıcı 20.04.2020 - 14:20
Sabre Interactive'in yaratıcı şefi Tim Willits yaptığı açıklama ile birden fazla Crysis oyunundan bahsetti. Crysis Warhead remastered yapılabilir.

Hızlıca bilgileri vereyim. Söz konusu haber muhtemelen iki ayrı oyun değil. Serinin ilk oyunundan yaklaşık bir yıl sonra çıkışını yapmış ve ilk oyun ile aynı yerde geçen Crysis Warhead'in Crysis Remastered ile beraber tek oyun şeklinde yeni grafikler ile yapılabilme ihtimali. Bilmeyenler ya da hatırlayamayanlar varsa Warhead, ilk oyuna ihtiyaç duymadan oynanabilen bir genişleme.

World War Z'nin geliştiricisi Sabre Interactive'in Yaratıcı Şefi Tim Willits tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada "s" takısı kullandığı için birden fazla oyunun remastered yapılacağı anlamı çıkarıldı. Açıklamada Tim, "Crysis oyunlarını her zaman sevdim ve bu oyunları yeni kitlelerle buluşturmak için Crytek ile çalışmak heyecan verici" dedi.

Çok az kişi Crysis serisinin efsane statüsüne sahip olmadığını iddia edebilir. 2007 yılında çıkış yapan oyun yıllarca donanımların test yapılmasında öncü oldu. Ekran kartının performanslarının ölçülmesi için bir kriter haline gelen oyun döneminin grafiklerinin çok üstünde grafikler sunuyordu. Türkçe seslendirmesi ile bizlerin gönüllerini çalmıştı.

Crysis Remastered oynayabilecek miyiz?

Crytek'in neden efsaneyi Remastered yaptığı konusunda kesin bir bilgi yok. Fakat benim fikrimi öğrenmek isterseniz konu tamamen CryEngine 5 oyun motoru. Crytek yeni oyun motorunu oyunculara ve geliştiricilere göstermek için neden yeni bir oyun yapmaktan kaçındı sorunun cevabı ise bana göre serinin ilk oyunun garanti olarak belli bir kitle tarafından oynanacak olması. Yeni oyunun beğenilmeme ihtimaline karşı bu riske girmek istememiş olduklarını düşünüyorum.

Crysis Remastered ile Crysis Warhead'de Remastered olabilir

Peki korkmalı mıyız? CryEngine 5 ile yapılacak Remastered bir Crysis'ı kimler 60 FPS olarak akıcı bir şekilde oynayabilecek? Benim istediğim kesinlikle ilk oyunda olduğu gibi bilgisayar donanımları için kriter olarak yıllarca gösterilecek bir oyunun yapılması. Muhtemelen böyle bir oyunla karşılaşacağız. Crytek, CryEngine 5'in tüm özelliklerini ve yeteneklerini sonuna kadar kullanacaktır. Tek isteğim ise optimizasyon konusundaki özelliklerinde sonuna kadar kullanılması o kadar.

Yazılımsal Ray Tracing, yeni yansımalar, yeni dokular ve çok daha fazlası. Umalım da Crytek, oyunun yapay zekası içinde bazı geliştirmeler yapsın. Crysis, 2007 yılında Electronic Arts tarafından yayınlanmıştı. Crytek CEO'su Avni Yerli yaptığı açıklama ile "Crysis serisinin hayranlarına yeni bir afet getirecek olmaktan çok mutluyuz" dedi.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 09:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2020 14:20
En cok bekledigim oyun remastered far cry 1 efsane oyun dino crisisde oyle tabi ama en cok far cry 1 remastered bekliyorum cok guzel oyundu
Kalan Karakter : 300 Gönder
Master05
Master05 22.04.2020 12:59
Sabre Interactive İle Crysis Dahada Güçlü Hale Gelebilir Bence Çünkü Artık EA Yok Crysis'in Ardında.
Kim Bilir Belki CRYSİS 4 İçin Zaman Gelmiştir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2020 01:49
CryEngine ve optimize olmayan oyunlarında bu yıl...

SLI 2080 Ti - 32 GB ram -i9900K falan kullanan varsa, 1080p de akıcı oynar, 4K için söz veremem. :)
JosefStone
JosefStone 21.04.2020 20:52
12:34 bir indie yapımı bilmek mi zorunda herkes bunun yaş ile ne alakası var
Mantar
Mantar 21.04.2020 18:50
@MK Okuru

Wolcen çok da optimize bir oyun değil açıkcası...
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2020 12:34
Optimize olmayan? Belli ki sen CryEngine ile yapılan Wolcen adlı oyunu oynamamışın :)) Optimizenin kralını yapptılar o oyunla. 32 gb mış sli 2080 ti miş. Yaşın kaç senin??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2020 12:39
Warhead devam oyunu değil, ilk oyunla aynı ada da ve aynı zamanda, farklı bir karakter ile ilerlediğimiz bir oyun. Expansion Pack diyebiliriz yani. İlk oyunda bir bölümde Nomad in yanından başka bir görev için adanın farklı bir ucuna giden Psycho isimli askeri yönetiyoruz. Yani Warhead ilk oyun :))
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2020 20:41
Açıklamaların için teşekkürler Berat, şimdi merkeze bağlanıyoruz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Crysis Remastered ile Crysis Warhead'de Remastered olabilir

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×