1/2

Cursed Mountain

Tulga Dayantürk
Tulga Dayantürk 3.06.2010 - 12:31
Lanetli Dağ'a tırmanmaya hazır mısınız?
Korku olgusunu tek bir cümlede tanımlamak, kuşkusuz çok zordur. Buna rağmen korkuyu, irade ve mantıkla kontrol altına alınamayan, insanın içini daraltan bir yakın tehdit hissi olarak açıklayabilmemiz mümkündür.

Korku hayatımızda var olan olgulardan birisidir. İstesek de istemesek de ondan kurtulma şansımız olmayacaktır. Yaşamımız boyunca bize eşlik edecek bir duygudur korku. İşte bu duygu; yani korku da oyun dünyasının içinde kendisine yer bulmuştur.

Uzun zamandır belirli bir oyun kitlesine hitap eden Survival- Horror (Hayatta kalma-Korku) yapımları, son zamanlarda kendisini bizlere unutturmuş gözüküyordu. Korku oyunları açısından istediği satışları yakalamayan firmalar, artık korku türünden daha çok başka türlere kaymaya başladılar. Son zamanlarda kaliteli bir korku yapımı görmek oldukça zor; türü severlerin istekleri doğrultusunda kaliteli bir yapım yapmakta oldukça zor. Yine de oyun yapımcıları, yeni nesilde ve yeni nesil platformların güçlerini arkalarına alarak ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan ve uzun zamandır korku türüne uzak duran Nintendo, nihayet Wii konsoluna bu türde bir oyun yaptırmaya karar verdi.

Cursed Mountain
"Karşımıza çıkacak düşmanlarımız, zamanında bölgede yaşayan keşiş ve dağcıların ölümünden sonra, öbür dünya ile bu dünya arasında sıkışan ruhların; gölgeler diyarında gezinmeleriyle oluşmuşlar."

Bu proje sadece Wii konsoluna özel olacak, yapımcı ise Deep Silver. Proje geçen sene duyurulmuştu, bu duyurudan sonra Cursed Mountain üzerindeki çalışmalar büyük bir titizlikle devam ediyor.

Lanetli Dağ

Oyunumuzun adı “Cursed Mountain” yani Lanetli Dağ anlamına geliyor. Konusu ve geçtiği yer gerçekten dikkat çekici bir nokta. Dünya’nın en yüksek dağlarından biri olan Himalayalar’da hikayemiz başlıyor.

1980’li yıllarda geçen senaryoda, kaybolan kardeşini bulmak üzere Himalaya Dağları’na çıkmak zorunda kalan, korkusuz ve maceracı bir dağcının ölüm-kalım mücadelesi anlatılıyor. Tabii ki iş sadece dağa tırmanmakla kalmıyor. Tırmandığımız bu dağ lanetli bir dağ; eski çağlardan kalmış bir lanetin içinde kendimizi buluyoruz. Tırmanış sırasında bu lanet üzerimize güçlü bir şekilde çökecek. Hayatta kalmak için ruhlarla, hayaletlerle, iblislerle savaşmak zorunda kalacağız. Karşımıza çıkacak düşmanlarımız, zamanında bölgede yaşayan keşiş ve dağcıların ölümünden sonra, öbür dünya ile bu dünya arasında sıkışan ruhların; gölgeler diyarında gezinmeleriyle oluşmuşlar. Oyunun bazı bölümlerinde bu ruhlarla, iblislerle sık sık karşılaşabileceğiz. Yapımda ağırlık Survival-Horror olacak, ama sadece korkuyla sabit kalmayacak. Korku, aksiyon, macera türlerinin hepsini içinde bulacağımız yeni nesil bir oyun bizleri bekliyor olacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×