Cyberpunk 2077 etkinliğinden yeni videolar geldi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 18.09.2020 - 17:47
Cyberpunk 2077 için dönem dönem düzenlenen Night City Wire etkinliğinin yenisi ile birlikte oyun hakkında yeni bilgiler ve videolar geldi.

Cyberpunk 2077 için yeni video ve bilgiler gelmeye devam ediyor. 19 Kasım'da çıkacak oyun için yeni bir Night City Wire etkinliği düzenlendi. Haziran ve arından 10 Ağustos'ta düzenlenen sunumların ardından geçtiğimiz dakikalarda Cyberpunk 2077 için yeni bir sunuma daha imza atıldı. Night City Wire isimli sunumun bu yeni bölümünde oyuna ait yeni videolar ve yeni detaylar paylaşıldı.

Cyberpunk 2077 için yeni bir Night City Live etkinliği düzenlendi


Oyunun dünyası hakkında

Cyberpunk 2077 her ne kadar Night City merkezinde ilerlese de oyunda hikayeye bağlı olarak farklı mekanlar ve sanal dünyalar da görebileceğiz. Oyunun merkezine konumlandırılan ve daha önce birçok tanıtım videosunda da farklı bölgelerine ışık tutulan Night City, genel olarak altı bölgeden oluşuyor. Büyük şirketlerin merkezinin de bulunduğu City Center (şehir merkezi) dışında daha çok asyalıların yer aldığı Watson, zengin Japon ailelerinin yer aldığı Westbrook, ufak çetelerin mesken tuttuğu çete ve latin kökenlilerin yaşadığı Heywood, gecekondu mahalleleri ve çeteleriyle ünlü Pacifica ve endüstrinin kalbinin attığı Santa Domingo şehirdeki bölgeler olarak karşımıza çıkacak.

Kendi karakterimizi de özelleştirebileceğimiz oyunda mekanik becerisi güçlü ve silahlar konusunda deneyimli bilgisayar korsanı V karakterini yöneteceğiz. Birinci şahıs kamerasından oynanan yapımda ayrıca boynumuzda Keanu Reeves'in canlandırdığı Johnny Silverhand'ı hologram olarak görmemizi sağlayan bir çip olacak. Oyunda en çok diyaloğu bulunan karakterlerden biri olan Silverhand, bir nevi bizim yol göstericimiz olacak da diyebiliriz. Cyberpunk evreninde insanların vücudunu modifiye etmesi bildiğiniz gibi büyük bir takıntı haline gelmiş durumda. Bu takıntı birçok avantajı ve dezavantajı da beraberinde getirecek. Size birçok özellikle birlikte düşmanları hackleme imkanı sağlarken, sizi de bir nevi hedef haline sokacak. Sunum videosunun en önemli noktalarından birisi de şehir dışını görmemiz oldu. Badland olarak adlandırılan ve Night City'nin çevresini sarmalayan bu çorak topraklarda ufak yerleşim bölgeleri de olacak.

Night City'nin kaotik yapısına yakından bakın

Etkinlik sırasında Cyberpunk 2077'nin dünyasına, Night City'nin kaotik ve kompleks yapısına yakından baktığımız yeni bir video paylaşıldı. Buna takiben oyunun birden çok bölgesinin bulunduğu ve hepsinin demografik, mimari yapılarının farklı olduğu belirtildi. Ayrıca bu bölgeler farklı çetelere ev sahipliği yapıyor ve bu çetelerin hepsi birbirinden tehlikeli. Etkinliğin devamında oyunun çetelerine ve işlerin Night City'de nasıl yürüdüğüne de yer verildi.

Cyberpunk 2077'nin en zorba çetesi hangisi?

Bir diğer video ise Night City'nin farklı etnik kökenlerinden birbirinden zorba, birbirinden acımasız ve tehlikeli çeteleri gösterildi. Hepsinin yapısı, işleri yürütme şekli ve üslupları birbirinden farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Hepsinin tabiri caiz ise kendi çöplüğü var ve bazen işler olması gerektiğinden çok daha farklı şekilde gelişebiliyor. Ana hikayenizi sürdürürken ya da yan görevlerle uğraşırken bu çetelerden işler alıp kiralık tetikleri olabiliyorsunuz. Fakat hiçbiri bir paralı askeri içlerine alacak kadar sevgi pıtırcığı değiller, bu yüzden onların güvenini kazanmanız aralarına girmeniz için yapmanız gerekenlerden biri olacak.

Katıldığınız her çete size farklı ve özel eşyalar sunacak, bu bazen bir vasıta, bazen bir kıyafet bazen ise bir silah olarak karşımıza çıkacak.

Yorumlar 31
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 12:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2020 22:14
Karakterler niye oyuncak gibi? Düzeltirler mi yoksa oyun böyle mi olacak? Bilmediğimden soruyorum, yanıt veren olursa sevinirim.
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2020 18:44
16:10 içine büyük bir şey oturmuş olmalı. Seviyeye bak.
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2020 19:08
18:51 abuk subuk konuşan çok olunca arkadaş biraz sert bir cevap vermiş.
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2020 18:51
16:10 adam zaten bilmediğimden soruyorum yazmış.
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2020 16:10
Düzeltilmesi için bozuk olması gerekir. Karakterler böyle, plastik cerrahi gibi hepsi. Bu kültüre uzak olan gitsin biraz escape from l.a, veya blade runner 1982 ilk filmi falan seyretsin sonra gelin yorum yazın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 07:32
Oyunu çok sisirdiler. Yok öyle yok böyle..çığır açacak bir konsept göremiyorum açıkçası. Daha önce bir çok oyunda denenmis mekanikler. Abartmayın bu kadar. Yoksa çıkınca canınız sıkılır. Çok abartan tayfa daha önce deus ex oynamamış muhtemelen.
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 14:32
RDR2 de görevlere yürüyerek giden ben bu fikre hiç katılmıyorum kaldı ki bu oyunu da stealth türünde bitirmeye niyetim var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 12:42
o değilde nightcity.love sitesini bir ben mi ziyaret ettim acaba? (:
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 13:49
Yok yalnız değilsin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 00:09
Hadi be ciksin su oyun artik oynamam istiyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2020 16:17
bu kadar vidyo salınan bir oyun hiç hayra alamet değil. Sanki gözümüzü alışıtırıyorlar ancak bu kadar oldu gibisinden. bence patlicak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cyberpunk 2077 etkinliğinden yeni videolar geldi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×