Dağıtımcılar, oyun fiyatlarını yükseltmeli

Dağıtımcılar, oyun fiyatlarını yükseltmeli

Furkan Güler
Furkan Güler 22.11.2017 - 14:20
Analistlerden konuya dair ilginç bir yorum geldi

EA Games tarafından uygulanan yaptırımlar halen video oyun dünyasında konuşulmaya devam ediliyor. Star Wars: Battlefront 2 üzerinden oyunculara dayattığı mikro ödeme sistemi, gelen olumsuz eleştiriler ile ve Disney'in ihtarı sonucunda oyundan çıkarılmıştı. Mikro ödemelerde dengeleme yapacağını söyleyen EA Games, ilerleyen zamanlarda mikro ödemeleri tekrar oyuna ekleyeceğini belirtmişti. Gerçekleşen bu olaylar yüzünden oyuncuların büyük bir kesimini kızdıran EA Games'i haklı bulan bazı topluluklar da var. Wall Street analistlerine göre oyuncular bu duruma aşırı tepki veriyorlar. Hatta bazı analistler, dağıtımcıların oyun fiyatlarını yükseltmesi gerektiğini belirtiyor.

EA Games ve Battlefront 2 olayı gün geçtikçe büyüyor

Mikro ödeme sisteminin gayet güzel işlediğini söyleyen analistler, dağıtımcıların oyunculardan saat başı küçük paralar kazandıklarını ve bu kapıdan büyük ölçüde kar ettiğini belirtiyorlar. Oyun geliştirme maliyetinin artık ironik rakamlara ulaştığını biliyoruz ancak bunun acısını oyunculardan çıkartmak pek adil olmuyor.

Hali hazırda 60 dolar oyun fiyatları olur da bir gün yükselirse, oyun satışları bu durumdan fazlasıyla etkilenecektir. Bakalım ilerleyen dönemlerde dağıtımcılar, bu konu ile ilgili nasıl adımlar atacaklar?

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2020 15:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2017 23:19
hayır o zaman satmayacak ve çok az insan oyun oynayabilecek. yaratıcılıkla ilgili birşeyi olabildiğince fazla insana sunmalı ve mesajınızı kitlelere duyurmalısınız. dünyanın ihtiyacı olan değişimi afedersiniz nah geçirebilersiniz yaptığınız oyunlarla.mikro ödemeli oyunlar eğlence odaklı, mesaj yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 12:54
Standart tüm oyunlar adet 50 tl ....takas ise standart 20 tl....normali budur zaten...şimiz robin huda kaldı..telefon olmuş 7bin televizyon olmuş 15 bin ..nerdesin ben mazlumun yanındayım diyen hükümet nerdesin konuşsana bu nası kazık desene soyuyorum desene verginin babasını yapıyorum desene
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2017 22:05
Senin gibi 7 bin TL'lik ve 15 bin TL'lik ürünleri almak için kaşınanların kimse yanında olmaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 22:38
Furki sopa ister gibi başlık atıyorsun :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 15:24
Oyun firmaları, bu gerizekalılar yerine hangi verileri ciddiye alıp hangilerini almaması gerektiğini bilir ve ona göre fiyat ve satış politikası uygular zaten. Bakın, yıllardır gördükleri onca tepkiye rağmen EA hala en çok kazananlardan.

Yani fiyatlar daha da yükselmez.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 00:17
Ondan sonra Korsan niye var???
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×