Darth Vader ve Snoke arasındaki bağlantı ortaya çıktı

Darth Vader ve Snoke arasındaki bağlantı ortaya çıktı

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 22.12.2017 - 16:23
Önemli bir ayrıntı ortaya çıktı.

Star Wars: The Force Awakens, vizyona girdiği zaman yeni bir çok karakter ile tanıştık. Bu karakterler hakkında bazı bilgiler öğrenmiş olsak da geçtiğimiz hafta vizyona giren Star Wars: The Last Jedi'a kadar diğer karakterlerin geçmişi sır olarak tutulmuştu. (Bu yazımız Star Wars: The Last Jedi için Spoiler, sürpriz kaçıran içerik barındırmaktadır.) The Last Jedi'da daha fazla bilgi öğrenmek istediğimiz karakterlerden biri olan Supreme Leader Snoke içim maalesef pek bir şey öğrenemedik. Hatta, karakter o kadar hızlı harcandı ki aklımızda çok daha fazla soru oluştu.

Darth Vader ile Snoke arasındaki bağlantı

Gelelim şimdi Snoke ile Darth Vader arasındaki bağlantıya. Bu hafta yayınlanan ve film hakkında bir çok bilgiyi açıklayan Star Wars: The Last Jedi, Visual Dictionary'de Snoke'un filmde sahip olduğu bir yüzük dikkat çekmekte. Yüzüğün üzerinde yer alan siyah obsidyen taşı, Darth Vader'ın Mustafar'da bulunan kalesinin altından çıkartılmış. Rogue One filminde ilk kez gördüğümüz bu kale, Obi-Wan Kenobi'nin Anakin'i yenerek ölüme terk ettiği yer olan Mustafar'daki antik Sith mağarasının üzerine kurulmuştur. The Last Jedi'da maske taktığı ve Darth Vader'a benzemeye çalıştığı için Kylo Ren ile dalga geçen Snoke'un Darth Vader'a ait bir relic sahibi olması biraz garip.

Darth Vader ve Snoke arasındaki bağlantı ortaya çıktı

Ayrıca, yayınlanan Visual Dictionary'de bize özellikle hatırlatılan kısım, Snoke'un bir Sith Lord olmadığı ve sadece gücün karanlık tarafına hakim olan birisi olduğu. "Darth Bane ile başlayan binlerce yıllık Sith, son Sith Lordu Vader'ın ustası Darth Sidious'u öldürmesi ile sona erdi. Bu da Sith'lerin yok olduğu antik kehaneti yerine getirdi. Ancak, karanlığın sona erdiği bu kehanette bulunmuyor." Yazılmış. Yani Darth Vader son Sith. Ancak, gücün karanlık tarafı hala varlığını sürdürmekte.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 12:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.12.2017 16:44
"Ancak, karanlığın sona erdiği bu kehanette bulunmuyor."
Neden acaba ? daha çok para kazanırız diye seriyi mahvettiler.Ama Last Jedi Force Awakens'tan biraz daha iyiydi doğrusu.
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2018 23:00
Adam Kylo Anakinden daha iyi dedi ya la.
MK Okuru
MK Okuru 25.12.2017 13:46
Evet bugüne kadarki seriler içerisinde en iyi film bu oldu, 1. deki eleştirileri iyi dinlemişler ve roge one danda daha iyi iş çıkartmışlar, kabul etmek lazım
MK Okuru
MK Okuru 23.12.2017 09:40
Ne alaka?? Karanlık güç sadece sithlere mi özel?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.12.2017 21:55
spolieri patlattınız
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.12.2017 22:58
ne farkeder harcandı gitti sonunda.. o kadar laga lugaya gerek yok . mucize yetenek rey vs sinirli ergen kaylo kaldık
MK Okuru
MK Okuru 23.12.2017 15:36
Allah aşkına Anakin çok mu farklıydı? Üstelik karakter dışında oyunculukta yoktu onda. Adam Driver muhteşem oyuncu en azından.
MK Okuru
MK Okuru 23.12.2017 13:32
9.filmde eski karakterler gibi yeni karakterler gelir
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×