David Cage yeni nesli değerlendirdi

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 29.11.2013 - 22:29
Üstatın fikirleri
Omikron'la başlayan "interaktif drama" macerasına Fahrenheit'la devam edip Heavy Rain ile maddi ve eleştirel zirveyi gören, Beyond ile de ortalama eleştiriler alan David Cage artık resmen start almış PS4-XB1 neslini değerlendirdi. Fransız bir siteye verdiği röpörtajda "Her konsol ömrü farklıdır" diyen Cage devam etti: "Sony PS2 döneminde rakibi dağıtmıştı, ama PS3 ve 360 döneminde bir eşitlik söz konusu oldu, hatta Wii üstünlük sağladı. Bu konsollar da farklı olacaktır. Her şeyden önemlisi daha güçlüler. Grafik kalitesi ve gerçekçilik kayda değer biçimde artacaktır. Oyunların sosyal boyutu da gittikçe daha önemli olacak. Aynı zamanda konsolların özellikle mobil dünyaya daha açık olmasını bekliyoruz. Tabletler ve telefonlar artık "ikinci ekran" olacaklar". Cage'e göre iki konsol yapımcısının da dertleri çok farklı, ama bazı ortak kaygıları da var ve bu "ikinci ekran" meselesi bunlardan biri. Şimdiden bir galip belirlemek ise Cage'e göre imkansız. Açıkçası ikinci ekrana Cage'in röpörtajında bu denli önem vermesi bizi biraz işkillendirdi. Quantic bir sonraki oyununda bu özelliği kullanmaya hazırlanıyor olabilir mi? Bekleyip göreceğiz!

David Cage yeni nesli değerlendirdi
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2022 22:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
David Cage yeni nesli değerlendirdi

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×