1/2

DC Universe Online'ın yeni ek paketi Home Turf'ü yapımcısının ağzından dinleyin

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 20.02.2013 - 17:42
Larry Liberty yeni ek paketi detaylandırıyor
Sony'nin süperkahramanlarla dolu F2P MMO oyunu DC Universe Online için bildiğiniz gibi Home Turf adında yeni bir ek paket hazırlandı. Şimdi sizlere DC Universe Online, Sony Online Entertainment, Baş Yapımcısı Larry Liberty'nin Home Turf hakkında konuştuğu ve Türkçe olarak sadece Merlin'in Kazanı'nda bulabileceğiniz röportajını sunuyoruz.


DC Universe Online'ın yeni ek paketi Home Turf'ü yapımcısının ağzından dinleyin
DC Universe Online, Sony Online Entertainment, Baş Yapımcısı Larry Liberty
“Home Turf” projesi fikri ne zaman ve nereden aklınıza geldi?
Home Turf’ün mevcut konsepti 2011’in sonlarında biçimlenmeye başladı. Temel fikir, MMO bazlı bir DC Çizgi Roman altyapısına ulaşma amacı taşıyor. Çizgi romanlarda kahramanların ve kötü karakterlerin harekat üsleri var. Hangi kahraman kendi Batcave’i olsun istemez? Bu yüzden, uzun zamandır DCUO’ya bir “konaklama” öğesi eklemek istiyorduk ama onun özüne sadık olmasından emin olmak da istedik.  Yani, lansmanda Home Turf’e bir aksiyon oyunu elementi de eklensin istiyorduk. 

Bu DLC “Home Turf”ü neden seçtiniz?
Oyuncu üslerinin önemini yansıttığı için Home Turf ismini seçtik. Oyun içinde oyuncularımızın ev olarak adlandırabileceği bir yerleri olsun istedik.

Önceki DLC ile (UPS’ler gibi) “Home Turf” arasında ne fark var?
Home Turf, oyuncu bazlı sistem ile lansmandan beri DCUO içinde en büyük tek, yeni sistemi uygulamaya sokuyor. Bunun da üstünde merkezi işlemci var; oyuncu paketine büyük bir ek olarak geliyor (bir oyuncuyu oluşturan bütün güç ve beceriler.) Merkezi işlemciler, kullandıkları enerji ne olursa olsun, her bir oyuncunun çözebileceği ekstra beceriler getiriyor. Bunlara, Yörüngesel Darbe, İkmal Bombaları, Destek, Yardımcılar ve Taktik Modları da dahil. Neredeyse bunlar yetmezmiş gibi ayrıca muhteşem yeni solo misyonlar oluşturduk. Home Turf’teki Tier 4 solo içerik, DC Universe Online’ın oluşturduğu dünyadaki en anıtsal yerlerin dördünde geçiyor: Stryker Adası, Steelwork, ACE Kimyasalları ve Arkham Sığınağı. Her bir lokasyonla, oyuncuların bu misyonları tamamlayarak kazanabilecekleri yeni bir takım seti geliyor. 

DC Universe Online'ın yeni ek paketi Home Turf'ü yapımcısının ağzından dinleyin


“Home Turf” belli bir hedef gruba yoğunlaşıyor mu?

Home Turf’te herkes için bir şey var. Bazıları Harekat Merkezlerini tasarlayıp dekore etmeyi sever. Diğerleri Home Turf’ün temelde merkezi işlemciyle alakalı becerileriyle ilgilenirken, bazıları Tier 4 solo misyonlardaki Marks of War’ı kazanmanın keyfini sürer.

“Home Turf” oynayan bir kullanıcı ne tür bir deneyim yaşıyor?
Tam bir kahraman ya da kötü karakter deneyimine baktığımızda, Home Turf gerçekten bir boşluğu dolduruyor. Tasarlayıp kontrol edebileceğiniz kendi mekanınıza sahip olmak –burada sosyalleşerek kendinizi ifade edebiliyorsunuz– bizim için oyunun kurallarını değiştiren bir olay. Oyuncularımızın yaptıklarıyla gurur duymasını ve karakterlerine daha derin bağlarla bağlanmasını isterim.

“Home Turf”ün grafik tarzını nasıl tariff edersiniz? Bu özel tarzın ardında yatan nedenler neler?
Oyuncu Harekat Merkezlerinin DC Universe Online’a uygun biçimde olmasını istedik. Bu amaçla, oyunun ana çerçevesi içinde bazı temalar sürekli oluşturuluyor ve oyuncuların birkaç popüler temanın daha derinlerine dalmasını sağlıyor. Bizce oyunun görüntüsü lisansına ve tarzına gerçekten uyuyor. Cesur, renkli ve dinamik.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×