Dead Island 2 oynanabilir sürümü sızdırıldı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 8.06.2020 - 10:15
Dead Island 2’nin, Haziran 2015 tarihli geliştirme süreci dosyaları sızdırıldı. Birçok YouTube kullanıcısı oyunu oynayıp videolarını yayınladı.

Dead Island 2, Techland tarafından geliştirilmeye başlanan bir oyundu fakat enteresan bir geliştirme süreci içerisinde kaybolup gitti. Dead Island 2’yi geliştirmek için işin başına oturan Techland işi bırakarak Dying Light oyununu geliştirmeye başladı. Durum böyle olunca Deep Silver, oyunu geliştirmeleri için Spec Ops: The Line’ın geliştirici ekibi Yager ile anlaştı. Yager, EGX için bir demo oluşturacak kadar oyunu geliştirmeye devam etti. Fakat daha sonra, Yager CEO’su Time Ullman’a göre “projeyle ilgili vizyonları düştüğü için” Dead Island 2’yi geliştirmeyi bıraktılar ve Deep Silver ile yollarını ayırdılar.

Dead Island 2 oynanabilir sürümü sızdırıldı

Yager’den sonra Dead Island 2’nin geliştirme süreci Sumo Digital’e geçti. Orada da çok uzun süre barınamayan oyun, bir Deep Silver stüdyosu olan Dambuster’a verildi. Bugün halen oyunun geliştirilmeye devam ettiği söylentileri dolanıyor. 2018 yılında Deep Silver, oyunun hala geliştirildiğini söylemişti.

Dead Island 2 dosyaları sızdırıldı

Yager’in oynanabilir bir demo yaptığını söylemiştik. Bugünlerde bu demo bir şekilde sızdırıldı fakat sizlere buradan bağlantıyı göndermemiz ne yazık ki mümkün değil. Bazı YouTube kullanıcıları oyunun 5 yaşındaki demosunu oynayıp, kanallarına yükledi bile. Oyunun sızdırılan sürümü, 19 Haziran 2015’e kadar geliştirilmiş kısmından ibaret. 

Dead Island 2 oynanabilir sürümü sızdırıldı

Dead Island serisine aşina olan okurlarımız gibi seriye yabancı olan okurlarımızı da bilgilendirmekte fayda var. Dead Island serisi, zombi temalı bir hayatta kalma oyunudur. Birinci şahıs bakış açısında ateşli silahları kullanabildiğiniz gibi, yakın dövüş silahları ve yakın dövüş yetenekleri de kullanabiliyorsunuz. Dead Island 2’nin sızdırılan demosunda da bunların hepsi mevcut. Yager’in geliştirdiği demoda ne yazık ki ne hikaye ne de hikayeye dair bir ipucu var.

Sızdırılan oyunda diğer Dead Island oyunlarında bulunan silah modifikasyonu, ateşli silahlar, yakın dövüş mekanikleri ve yakın dövüş silahları da bulunuyor. Kendisinden önce çıkmış Dead Island oyunlarından tek farkı, araç sürerken kameranın üçüncü şahıs bakış açısına geçmesi diyebiliriz. Dead Island ve Dead Island Riptide oyunlarında şoför koltuğundan araç kullanılabiliyordu.

Sızdırılan dosyaları 5 yıl önce geliştiren ekip Yager, bugünlerde çok oyunculu bir nişancı oyunu olan The Cycle üzerinde çalışıyor. 

Dead Island ve Dead Island Riptide, zamanında zombi ve hayatta kalma temalarını en iyi işleyen, eğlenceli oynanışlarıyla ön plana çıkmış oyunlardı. Dead Island 2, güzel olabilirdi. Bazı söylentiler ise hala Dead Island 2’nin geliştirildiği yönünde. Eğer çıkarsa, ortalık karışabilir.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2021 05:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2020 18:19
oyunu çöp etmişler videoyu zor izledim oyun çok sıkıcı bir dying light etmez hacıbi
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2020 08:37
sen de dead island 2'nin trailerının 2014de çıktığını biliyorsun ve yapım aşamasında olduğunu bilerek buna iyi mi diyorsun
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 07:57
Şakamısın oğlum bu oyunun tamamlanmamış hali. Ülke cahil dolu yemin ediyorum. Sanki oyun bitmiş de piyasaya çıkmış gibi yorum yapıyosun
Kalan Karakter : 300 Gönder
kots
kots 8.06.2020 11:47
100 yıl da geçse aynı mekaniklerle aynı oyunları ısıtıp ısıtıp önümüze koyduklarını göreceğiz demek ki.
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 19:48
Eh.. O oyunu satın alan sazan kardeşler olduğu sürece 100 yıl değil 1000 yıl gene satarlar hocam.
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2020 18:22
2. oyunu dahada çöp etmişler eylül'de dl2 çıkacak siz ona hazırlanın hemde yılın tr AAA oyunu olacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2020 15:00
bunu boşverin diyng light 2 nerde layn hala çıkış tarihini açıklamadılar dl2 der geçerim
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2020 14:25
Bana bi heycan basdı yılardır ılk 1 ve devamı oyunu 3 4 kere bitirmiş biri olarak en iyi zombi oyunu diye biliirim mükemmeldi ve bunu duydum her fırsata heycan basıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dead Island 2 oynanabilir sürümü sızdırıldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×