1/4

Dead Rising 2: Off the Record - PC

Murat Halilbeyoğlu 12.10.2011 - 18:10
Bir dakika ben buraya daha önce gelmiştim!
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360
Dead Rising 2: Off the Record - PC
  • Yapımcı - Yayıncı Blue Castle Games - Capcom
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 93
Artılar -Serinin diğer oyunlarındaki oynanış kalıbının hiç kayıpsız sürdürülmesi, atmosferin ikinci oyuna nazaran daha esprili olması, özellikle boss savaşlarındaki gaz müzikler, geliştirilmiş bağlantı ve co-op sistemi ve Frank West.
Eksiler -Grafiklerdeki ufak hatalar, Frank’in üzerine kan sıçrama efekti çok saçma, oyunun ses seviyesi zaman zaman sinematik ve oyun içinde değişiyor.
"Zombi: Büyücülük gibi mistik olaylarla canlandırılan ölüler için verilen isimdir. Bu terim çoğu zaman hipnotize olmuş veya bilinçsizce hareket edilen insanlar için de kullanılırdı. 19’ncu yüzyılın sonlarından beridir zombiler özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa bölgesinde popülerliğini arttırmaktadır. Voodoo kültüründen doğan bu yaratıklar, bu dinin büyücüleri, şamanları veya rahibeleri tarafından diriltilen insanlardı. Dirilten insanların kontrolü altında olan zombiler bu kişinin niyetleri doğrultusunda kullanılırdı.

Zombi aynı zamanda voodoo yılan tanrısı Niger-Congo’nun adıdır. Kongo dilinde kullanılan ve tanrı anlamına gelen "nzambi" sözcüğüne benzemektedir.

Haiti’de ortaya çıktığına inanılan bu gizem için 1937 yılında Haiti’deki gelenek ve adetler üzerinde yapılan bir araştırma sırasında Zora Neale Hurston, 1907 yılında 29 yaşındayken ölmüş ve gömülmüş Felicia Felix-Mentor ile ilgili bir söylentiyle karşılaştı. Köylüler ölümünden 30 yıl sonra Felicia’yı yollarda sersem bir şekilde ve yanında birkaç kişi ile birlikte yürürken gördüklerini söylüyorlardı. Hurtson, bu bahsedilen insanlara çok güçlü ilaçlar verilmiş olduğu söylentilerinin peşine düştüyse de daha fazla bilgi vermeye istekli bireyler bulamadı. Kendisi olayı şu sözleriyle kapattı:

“     Eğer bilim kabile törenlerindeki figürler yerine Haiti ve Afrika’daki Voodoo’nun altına inerse, bugüne kadar tıp ilmi tarafından bilinmeyen bir takım tıbbi gizemlerin gücüne ulaşacaktır.”
                                                                                                                            Kaynak: Wikipedia"

Sizlere soruyorum, bugüne kadar kaç tane zombi gördünüz? (Elbette ki gerçek hayatta değil, TV veya monitörde) Kaç tanesini öldürdünüz? Kaçı tarafından enfeksiyon kaptınız? Kaçının kafasını patlatırken kaçı sizden bir ısırık aldı? Onların doğasına alıştınız mı? İçgüdüsel davranışlarının sırlarını çözdünüz mü? Kaç farklı çeşidi ile karşılaştınız? Konuşanı var mıydı? Düşünebileni? Plan yapanı? Nazi’si, Amerikalısı, İngiliz’i, genci, yaşlısı, çocuğu, büyüğü…

Dead Rising 2: Off the Record - PC
Bütün bu sorulara bir şekilde cevap verebiliyorsanız eğer o zaman kafanızı yan tarafa çevirip bir zombi gördüğünüzde büyük olasılıkla sakin bir şekilde önünüze dönüp işinize devam edecek birisinizdir. Çünkü artık bizim için zombiler; magandalar, kapkaççılar, hırsızlar, katiller kadar doğal şeyler. Bu insanlardan etrafımızda milyonlarca varken bir iki zombinin olmasında kimse bir sakınca görmez herhalde