1/2

Dead Rising 3 (Ön İnceleme)

Hakan Bozdemir 26.08.2013 - 17:02
Zombiler bir yandan devlet bir yandan
Capcom’un ortaya çıkarmış olduğu Dead Rising serisine bir yenisi ekleniyor. İlk olarak 2006 yılında çıkmış olan Dead Rising ile birlikte oyun dünyasına yeni bir yapım eklenmişti. Bu oyunda Capcom çok güzel bir olayı başarmıştı. Zombilerin her tarafı sardığı bir dünyada canlı kalabilmiş insanları kurtarırken, aynı zamanda kendimizi de korumamız gerekiyordu. Zombi kelimesi söylendiğinde insanlar genelde korkunç bir şey beklerler ancak bu oyunda korkunun yerini eğlence alıyor.

Dead Rising 3 (Ön İnceleme)
Hem zombilerle savaşıyoruz, hem de kendimize araç gereç, malzeme bularak yeni eşyalar yapıyoruz. İşte oyuncuların tam olarak keyif aldığı kısım burası oluyor. Yapabileceğiniz eşyaların pek de kısıtlı olduğu söylenemez. Etrafta pek çok nesne bulunuyor ve sizler de bunların birleşip birleşmediğini merak ediyorsunuz. Bu süreç içerisinde hikaye de akışına göre ilerliyor ve bir bakıyorsunuz, kendinizi tamamen oyuna kaptırmışsınız. İkinci oyun ile birlikte aynı olay devam etti ve yeni karakterler, yeni mekanlar, yeni eşyalar ile oyun daha da şekillendi.

Şimdi ise, önceden çıkmış olan küçük oyunların aksine yepyeni bir Dead Rising geliyor. Dead Rising 3 ismiyle çıkacak olan yeni oyunda, bambaşka bir dünya yer alıyor. Önceden neşeli yapısıyla bilinen Dead Rising, bu oyunla birlikte daha karanlık bir dünyaya bürünüyor. Open World türünde olacak olan üçüncü oyunda baş karakterimiz Nick Ramos olacak ve olaylar Fortune City’nin 10 yıl ilerisinde yer alacak.

Karakterimizin amacı bu zombi yığınının bulunduğu Los Perdidos’tan kaçmak olacak. Bunu yaparken canlı kalanları bulacaksınız ve onlarla takım olacaksınız. Siz bunları yaparken hükümet de bir taraftan zombilerin bulunduğu bölgelere bombalar yağdıracak ve sizler de bu bölgelerde yer alacaksınız.