Dead Rising 4'ün gerçek sonunu görmek için DLC almak zorundasınız!

Furkan Sakoğlu 6.12.2016 - 15:50
Ama bu kadarı fazla...
Zombi tutkunlarının, özgür ve çılgın oynanışı ile sevdikleri oyun serilerinden biri olan Dead Rising serisi, uzun yıllardır aramızda. Dead Rising 4 ile birlikte birkez daha bizi zombi doğramaya davet eden Capcom, görünüşe bakılırsa oyun dünyasının gördüğü en saçma kararlardan birine imzasını atmış.

Dead Rising 4'ün gerçek sonunu görmek için DLC almak zorundasınız!
Bugün ortaya çıkan duruma bakılırsa, Dead Rising 4'ün gerçek sonunu görmek için DLC satın almamız gerekecek. Durumun detayı şöyle ki; Dead Rising oyunlarında mümkün olan en iyi sona ulaştıktan sonra overtime mod'u açılır, bu mod'da ise oyunun gerçek sonuna tanık oluruz. Ancak Dead Rising 4'te bu mod, önümüzdeki yıl bir DLC ile gelecek. Yani satın aldığımız, ücretini ödediğimiz bir oyunun gerçek sonunu görmek için, bir kez daha para ödememiz gerekecek.

Kişisel not: Capcom'un son yıllarda ki aşırı agresif DLC politikasının son ürünü olan bu durum, şirket politikasında ciddi bir değişiklik yapılmazsa Capcom'un sonunu getirebilir. Oyuncuların en büyük hakkı olan satın aldıkları ürünü kısıtlamak, etik bir davranış olmadığı gibi, oyunculara yapılan bir hakarettir. Umarız ki Capcom sadece Dead Rising 4 için değil, diğer tüm oyunlarında son zamanlarda sıkça yaptığı bu yanlıştan döner.
Yorumlar 31
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2024 03:41
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2017 15:23
sf vs tekken oyununda zaten içinde varolan karakterleri parayla çıkartacak kadar açgözlü bir firmadan şaşırtmayan hareket.
Kalan Karakter: 300 Gönder
ozan86
ozan86 18.01.2017 14:00
Yahu öyle bir ortam var ki sanki bu siteye bakan herkes hiç torrent kullanmıyor. Şu davranışı lütfen bırakın. Yani ülkemizi tanımayan birisi şu siteye yorum yazanlara baksa "vay be ülkenin yüzde 80'i orjinal oyun kullanıyor" der :)
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.01.2017 01:03
yüzlerce şirket her yıl binlerce oyun çıkarıyor. bundan bi 10 yıl önce yeni çıkan tüm oyunlar bilinirdi çıkardı oynanırdı. şimdi takip edemiyorsun bile.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2016 05:41
Yani ne kadar düzenbazlık bir durum böyle oyunu satıyorsun, tam sürüm bu diyorsun sonra bir yerlerden kırpıyorsun. Bu DLC olayına oyuncuların çözüm bulması lazım yada Steam gibi platformun destek çıkması gerekiyor. Çünkü iş iyice laçkalaştı.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Mandalı
Mandalı 23.12.2016 17:44
Tamam Capcom İyi Oyunlar Çıkarıyosun Eyvallahta Neden Yani Neden Dlc.Bu Oyunu Çalışıp Alan Mı Dersin Mi Yemekten Kesilip Biriktiren Mi Dersin.Sen Bunları Düşünmeyip Sonunu Dlc'Li Yapıyorsan Ve Bu Dlc Pahalı Olursa Yorumları Sen O Zaman Gör.Hani Kıyafete Dlc Çıkarırsın Eyvallah.Yan Görev İçin DLC Çıkarırsın Yine Eyvallahda Oyunun Sonunu Görmek İçin Para Vermek Nedir Yaa.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Dead Rising 4'ün gerçek sonunu görmek için DLC almak zorundasınız!
İlginizi Çekebilir