Dead Space 2, çoklu oyuncu desteği ile iddialı

Ali Osman Uz
Ali Osman Uz 11.12.2010 - 11:25
EA, oyunların geleceğini çoklu oyuncu desteğinde görüyor

Tek kişilik oyunların azalmaya başladığı günümüz oyun dünyasında gerçek aksiyonun ve heyecanın çoklu oyuncu desteğinde olduğunu iddia edenlerden biri de yaptığı açıklamalarla EA Marka Başkanı Frank Gibeau oldu.

Gibeau geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada oyunların geleceğinin çoklu oyuncu desteğinde ve oyun içi iletişimde olduğunu belirtti. Ayrıca piyasaya çıkmak üzere olan Dead Space 2’ nin çoklu oyuncu niteliklerine ışık tuttu.

IGN.com’a yaptığı açıklamasına “Bu konu sadece oyunu çok kişiyle oynamaktan ibaret değildir. Çoklu oyuncu desteği, kullanıcıları sahip olduğu oyun ile sürekli bağlantıda tutmayı hedeflemelidir.” Cümleleriyle başlayan Gibeau, “Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, ekibimiz bu konuda benimle aynı düşünceyi paylaşıyor. Artık kabul etmeliyiz ki oyunlarda ‘Haydi oyunumuza Multiplayer ve Co-Operative seçeneklerini ekleyelim. 25 saatlik de bol aksiyonlu Single Player deneyimi sunalım ve işin içinden çıkalım.’ Modeli bitmiştir ” şeklinde konuşarak EA Games’ in ileriye dönük hedefinin; ‘Oyuna bağlı olmaktan zevk alan çevrimiçi oyuncu kitlesini arttırmak’ olduğu hakkında fikir verdi.

Dead Space 2’ nin çoklu oyuncu desteği konusunda ise daha oyun çıkmadan epey eleştiri aldıklarını belirten Gibeau “Dead Space 2 ekibi Visceral Games’ in ortaya çıkardığı çoklu oyuncu desteğini gördüğümde gurur duydum. Dead Space isminin hakkını verecek kadar özgün ve sıra dışı.” şeklinde konuşarak Dead Space tutkunlarını meraklı bir bekleyişe sürükledi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 13:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dead Space 2, çoklu oyuncu desteği ile iddialı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×