Dead Space Remake'den yeni inanılmaz detaylar

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 31.08.2021 - 23:15
En son 5 Şubat 2013'te piyasaya sunulmuş olan Dead Space 3 ile karşımıza çıkan efsanevi serinin geri dönüşü hakkında yeni detaylar duyuruldu.

Serinin en son çıkmış olan oyunu Dead Space 3, en son 5 Şubat 2013'de karşımıza çıkmıştı. Aradan geçen uzun yıllardan ve sık sık duyduğumuz söylentilerden sonra güzel bir 22 Temmuz 2021 akşamında resmi olarak duyurulan Dead Space Remake'den yeni inanılmaz detaylar geldi. Electronic Arts'ın Motive stüdyosu tarafından geliştirilmekte olan ve Frostbite oyun motorunu kullanan Dead Space Remake, her ne kadar serinin özüne sadık kalınması hedefleniyor olsa da, beraberinde önemli yenilikler ve değişiklikler de getirecek.

Dead Space Remake'den yeni inanılmaz detaylar

Geliştirici ekip EA Motive, düzenlenmiş olan sunumda; gösterilecek olan görüntülerin geliştirme aşamasının çok çok erken bir aşamasından olduğunu ve herhangi bir şekilde final hâlini temsil etmediğini özellikle ve sıklıkla vurgularken, uzun oynanış görüntüleri beklemememiz gerektiğini ve bu yayının tek amacının oyuncu topluluğundan alınacak olan geri bildirim olduğunu belirtirken, oyuncuların henüz sadece erken geliştirme aşamasında olan projede gidilmiş olan değişikliklere nasıl yaklaşacaklarını öğrenmek istediklerini anlattı.

Dead Space Remake'den yeni inanılmaz detaylar

Yayının başlarında belirtildiği gibi Dead Space Remake'in orijinal oyunun temelleri üzerinde inşa edildiği gösterilirken, ayrıntı seviyesinin çok daha yükseklere taşındığından bahsedildi. Orijinal oyunun iyi yönlerini daha da geliştirerek koruyacaklarını belirten ekip, oyun içinde bazı büyük değişikliklerinde olacağını göstermiş oldu. Ayrıca tamamen yeni bir vücut hasar sistemiyle de karşımıza çıkan ekip, düşmanlarınızın kemiklerini parçalamanıza da olanak sağlıyor. Her silahın düşmanlara vermiş olduğu reaksiyonun da elden geçirilmiş olduğu belirtilirken; bazı silahlar, diğer silahlara göre düşmanlar üzerinde çok daha büyük fiziksel hasarlar yaratacakken, her düşmanın da tamamen kendisine ait yeni bir hasar modeli olacak.

Dead Space Remake'den yeni inanılmaz detaylar

Geliştirilmekte olan Remake'in oyun içerisindeki hikâyeyi değiştirmeyeceğini ve hâlâ temel temalarına sahip olurken, ana karakterlerini de olduğu gibi koruyacağını belirten Motive, Dead Space Remake ile oyunu evrene daha iyi uyarlamak ve anlatım kısmını daha zengin hâle getirmek istiyor. Oyuncuların bir oyunda görmekten en çok korktuğu unsurlardan bir tanesi olan mikro ödemelerin olup olmayacağının yanıtı da yayın içerisinde verilmiş bulunuyor. Motive, oyun içerisinde kesinlikle hiçbir mikro ödemenin bulunmayacağını özellikle vurgularken, oyuncuların bu konuda endişe etmemesi gerektiğini belirtti.

Dead Space Remake'den yeni inanılmaz detaylar

Gunner Wright'ın da Dead Space'in ana karakteri Isaac Clarke'yi seslendirmek için geri döneceği açıklanırken; Motive, oyun içerisindeki sessizliğin orijinal oyunun anahtar unsurlarından bir tanesi olduğunun farkında. Isaac'ın sadece kendisiyle konuşulduğunda veya susmanın garip olduğu bir anda konuşacağını belirten stüdyo, oyunun orijinalliğini olabildiğince sadık kalmaya çalışırken, çeşitli yenilikler de eklemek istiyor. Sunumun tamamına aşağıdaki videodan detaylıca göz atabilirsiniz.

Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2023 14:49
Kalan Karakter: 300 Gönder
Mejnun
Mejnun 1.09.2021 02:21
Ne gerek var daha geliştirme aşamasında olan bir oyunudan kareler göstermeye. Yine de oyunla ilgili bilgi ver ama hazır olmadan bir şeyler göstermen… ehh
MK Okuru
MK Okuru 4.09.2021 18:33
haberde yazıyor zaten kardeşim
okumadan niye boş boş yorum yapıyorsun?
MK Okuru
MK Okuru 4.09.2021 14:05
Kardeşim amacın ne insanları sinir etmişsin gece gece boş uapacaksan çık git şu siteden
Mejnun
Mejnun 2.09.2021 03:36
08:34, tabii ki de bir isim bulacaklar buna)
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 08:34
Haberi pkusan anlardın neden şimdi gösterdiklerini. Ama yok illa okumadan yorum yapacaksın. Adamlar oyuncu topluluğundan geri dönüşler almak için yayınladı. Ama sende nerde bunu anlayacak kafa.
Mejnun
Mejnun 1.09.2021 02:23
Sahneler daha hazır değil ki. Bu kadar mı ürünü gündemde tutmaya meyillisiniz(
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 14:49
Türkçe altyazı gerçekten muhteşem olurdu..
MK Okuru
MK Okuru 2.09.2021 17:27
İngilizcenin bu kadar dünyada yaygın olmasının sebebi, İngiltere nin her gittiği yeri sömürmesinden dolayıdır.. her gittiği yere dilinin götürmüş.. siz sömürge arayışında olmuş bir ülkenin dilini öğrenmeye devam edin.. Türkçeye aman diyim sahip çıkmayın... sahip çıkana da diyinki git ingilizce öğren
Mejnun
Mejnun 2.09.2021 12:23
19:36, işte bir başka kendi diline sahip çıkamayan Türk insanı. Yazık
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 21:08
Kardeşim ingilizce bilende bunu isteyebilir neticede ana dilimiz neden çeviri zahmetinde uğraşsın rahat rahat oynamak varken. Sen biliyorsun tebrik ederiz bilmeyenlerde olabilir veya orta seviyede bilende olabilir şu konuya muhalif olmayın şunu yazınca kendinizi bı halt sanıyorsunuz.
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 19:36
Bu sitede İngilizce bilen bir kişi bile yok galiba? Gelen geçen ya oyuna ya videoya TR altyazı istiyor..
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 16:24
yahu dead space 4 ü yapsanıza ne remake i kardeşim.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 11:17
inanılmaz olması için sanal olmaması gerekir
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 09:21
İlk oyunda Isaac'in konuşmaması bir garip geliyordu. Ara sıra konuşacak olması iyi. Tabi 2 ve 3. oyundaki gibi bol bol konuşursa sıkıntı, ki öyle olmayacağı belirtilmiş zaten. Güzel güzel, parçalanma animasyonları da güzel. MErakla bekliyorum.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Dead Space Remake'den yeni inanılmaz detaylar
İlginizi Çekebilir