1/10

Dead Space

Nurullah Karapınar
Nurullah Karapınar 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Isaac Clark Ishimura’nın Tüm Gizemini Çözebilcek mi?

Oyun XBox360’da Medium seviyede oynanmış olup, Tam Çözüm bu konsol için hazırlanmıştır.

İpuçları:
* Oyundaki en büyük yardımcımız harita ekranı, aynı zamanda LS Stick’e basınca Isaac yere doğru bir çizgi çıkarıyor. Buda gideceğimiz yönü belirtiyor.
* Çevrenizde bulup da işinize yaramadığını düşündüğünüz eşyaları atmayın. Elinizde olmayan silahların mermilerini Story’de satabilirsiniz. Gold, Ruby ve Diamond Semicconductor’ler de aynı şekilde satılabiliyor.
* Power Node’larla öncelikle silahlarınızı güçlendirin. Oyun zorluğu gitgide artacağından ileride sıkıntı yaşayacaksınız.
* Yeteri kadar krediniz varsa Story’lerden yeni zırhlara yatırım yapın. Böylece inventory’de taşıyabileceğiniz eşyalar artıyor.
* Yanınızda mutlaka Statis Pack bulundurun. Necromorph’larla sürekli aksiyona gireceğinizden onları yavaşlatmak işinizi oldukça kolaylaştıracak.
* Güçlü Necromorph’larla karşılaştınız fakat cephaneniz azaldı. Yapacağınız tek şey en yakındaki Story’ye gitmek. Buradan kredi karşılığında Mermi ve Sağlık Tüpü alın. Eğer krediniz çok az veya hiç yoksa elinizdeki silahlardan birini satabilirsiniz. Benim birkaç kez başıma geldi ve geliştirdiğim silahları satmak zorunda kaldım.
* Oyun boyunca tüm odalara bakın. Oldukça işinize yarayacak eşyalar karşınıza çıkacak.

Chapter 1 New Arrivalls
Kontrol bize geçince Fligh Lounge kapısından içeri girin. Oyun boyunca çevrede toplayabileceğiniz eşyaların yerlerini yazmayacağım. Yalnızca Power Node’ları ve Shematiclerin yerlerini yazacağım. Back tuşuna basarak sahip olduğumuz eşyaları, haritayı, görevleri, dijital dosyaları(database) görüyoruz. Oyunda yön bulmak çok kolay. Bunun için haritanız size yardımcı olacak. Ayrıca LS stick’e basarsanız Isaac’in yere doğru bir çizgi çıkardığını göreceksiniz. Bu şekilde nereye gideceğimizi anlayacaksınız. Kayıt yaptıktan sonra açık olan kapıdan içeri girin. Hasar raporunu almamız lazım. İleride hologram ekranın (Damage Report) önüne gelin ve aktif hale getirin. Sistem karantina konumuna geçecek ve Necromorph’u göreceğiz. Silahsız olduğumuz için kaçmak zorundayız. Asansöre (elevator) koşun ve inince soldaki kabine girin. Masanın üzerindeki Plasma Cuther’i alın. Bu plazma silahımız. LT tuşuna basınca hedeflemeye geçiyoruz. Elinizi tuştan bırakmadan RT tuşuna basınca ateş ediyoruz. LT+A yaparak silahınıza mermi dolduruyorsunuz. Mele ekranında RT ve RB tuşlarına işaret ediliyor. RT ateş etme tuşu, RB ise ayağınızla yaratıkları ezmenizi ve kutuları kırmanızı sağlıyor. Hemen sağınızda beyaz ışıklı kutular var. Bunarın içini açabiliyoruz. Asansörün karşısındaki kapının paneline nişan alarak ateş edin. Kapı açılınca buradan devam ediyoruz. Karşınıza çıkan Necromorph’u öldürün. Koridor boyunca ilerleyin, karşınıza çıkan sağlık tüplerini (small med pack) alın. Isaac’in sırtındaki bar sağlık seviyesini gösteriyor. Sağlığınız bitince bu tüplerle dolum yapın. Biraz sonra ekip elemanlarıyla görüntülü konuşmaya geçeceğiz. Girdiğimiz kapının karşısında Data Paneli var. Şimdi tramvay sistemi çalışmıyor. Data Board’ı buraya getirmek zorundayız. Cargo Hallway kapısından ilerleyin. Koridorun soluna dönün ve kayıt yapın. Karşınıza çıkan Necromorph’u öldürün ve çevrede ki eşyaları toplayın. Tram Tunnel kapısından geçin, dışarı çıkarak sağ taraftan ilerleyin. Hızla açılıp kapanan kapının yanına gelin. Yerdeki Statis Modülünü alın.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×