Deadly Broadcast Steam’de yayınlandı

Basın Bülteni 8.03.2023 - 14:46
Apphic Games tarafından PC için geliştirilen Deadly Broadcast, korku oyunu deneyimini arkadaşlarınızla birlikte yaşamanıza olanak sağlıyor.

Gazi Akyüz, Mehmet Yavuz Edem ve Erdinç Gürbüz tarafından kurulan ve WePlay’in yatırımlarından olan Apphic Games, PC platformları için geliştirdiği ilk oyunları Deadly Broadcast, oyuncuların üst düzey grafikleri ve oynanış mekanikleri ile korku oyunu deneyimlerini arkadaş gruplarıyla birlikte gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor.

Korku oyunu Deadly Broadcast Steam’de yayınlandı

Demo versiyonu 100.000’den fazla indirilen ve erken erişim döneminde 15.000’den fazla Wishlist toplayan Deadly Broadcast, umut vadeden Steam istatistikleri ile şu an özellikle Asya ve Amerika kıtasındaki oyunculardan yoğun ilgi görüyor.

Korku oyunu Deadly Broadcast Steam’de yayınlandı

Single Player ve 1-4 oyunculu Co-op seçeneklere sahip bir tür korku ve hayatta kalma oyunu olan Deadly Broadcast’te oyuncular, terkedilmiş ve ürkütücü mekanları kamera ve ekipmanlarıyla ziyaret eden bir grup fenomeni canlandırıyor. Yapay zekaya sahip izleyici kitlesi ise, oyuncunun kadraja soktuğu paranormal olay ve yaratıklara gerçekçi tepkiler vererek oyun içinde yaptıkları bağış ve meydan okumalarla oyuncuyu yönlendirebiliyor.

“Hayatta kal ve yayına devam et!” mottosuyla yola çıkan Deadly Broadcast’te oyuncular bir yandan yaratıklarla savaşarak hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da izleyicilerine canlı yayın yaparak anlık izleyici sayısını arttırmaya ve para kazanmaya çalışacaklar.

Korku oyunu Deadly Broadcast Steam’de yayınlandı

Türk oyun ekosisteminin geliştirdiği en başarılı korku oyunlarından biri olmaya aday olan ve Phasmophobia ve Devour gibi çok önemli rakipleriyle rekabet edecek olan Deadly Broadcast, oyuncuların Twitch yayınlarını oyuna bağlayarak daha interaktif bir oyun deneyimi yaşayabilmelerini sağlayarak oyunu oldukça ilgi çekici bir hale getiriyor. Bu sayede, oyuncular izleyicilerinin mesajlarını anlık olarak oyun içerisinde chat bölümünde görebilirken, izleyiciler ise Medkit ve Weapon gibi bazı özel kelimelerle oyuncuya yardımcı olabilecek objeler oluşturabiliyor.

Apphic Games ekibi, oldukça başarılı bir geliştirme süreci geçiren Deadly Broadcast oyunu ile ilgili olarak; “Fikir aşamasından çıkış aşamasına kadar oldukça yoğun ve titiz bir süreçten geçtiğimizi söyleyebiliriz. Daha önceki korku oyunlarında bulunmayan bir temaya sahip bir oyun geliştirdiğimiz için ekip olarak çok heyecanlıyız. Gelecekte Deadly Broadcast oyunu için de harika planlarımız var. Yakında VR cihazlarda yayınlayacağımız Deadly Broadcast beklediğimiz gibi başarılı bir satış süreci geçirirse seri haline getirmeyi planlıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Deadly Broadcast’i daha detaylı incelemek ve oynamak için oyunun Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2024 08:40
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.03.2023 08:55
Türk geliştiricileri neden sadece korku oyunu yapıyor? Diye bir araştırma haber yapsanız güzel olur Merlin

----------

Aynı konuyu düşünüyorum da sanırım korku genlerimize işledi bizim artık :)

- oktay1
MK Okuru
MK Okuru 10.03.2023 10:29
Ülkedeki gündem ile alakalı olabilir:)
Kalan Karakter: 300 Gönder
Deadly Broadcast Steam’de yayınlandı
İlginizi Çekebilir