Deadpool, Batman v Superman'i fena dalgaya aldı

Deadpool, Batman v Superman'i fena dalgaya aldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 4.07.2017 - 16:15
Martha sahnesi bir kez daha gündemde!
Öncelikle yazımızın Batman V Superman: Dawn of Justice filmi ve Deadpool V The Punisher çizgi romanı ile ilgili Spoiler içerdiğini belirtmek istiyorum. Yani filmi hala izlemediyseniz ya da çizgi romanın bu kısmını öğrenmek istemiyorsanız, bu haberden uzak durmanız keyif almanız için daha iyi olacaktır. Şimdi haberimize geçelim;

Batman V Superman filmi kendi içerisinde tutarlı olmasına rağmen eleştirilecek birçok sahneye de sahipti. Bu sahnelerin şüphesiz en büyü ise filmin en çok konuşulan sahnelerinden biri haline gelen "Martha" sahnesi olmuştu. Batman ve Superman arasındaki ölümüne dövüş sonlanacakken Superman'in ağzından dökülen "Martha" kelimesi hem filmin hem de bu dövüşün gidişatını değiştiriyordu. işte bu sahne aradan bu kadar uzun zaman geçmesine rağmen bir kez daha gündeme geldi.

Wade Wilson'ın Frank Castle ile mücadelesini anlatan Deadpool Versus The Punisher serisinin 5 ve final sayısında Batman V Superman filmine önemli bir gönderme yapılmış. Tıpkı filmde olduğu gibi ölümüne bir dövüşe giren ikili, Deadpool'un çenesini tutamayışı ile ilginç bir diyaloğa girmiş.

Dövüşün sonunda kılıcını Frank Castle ile münasebete sokmak üzere olan Deadpool, The Punisher'in "You mother.." cümlesi ile duraksıyor. Burada tabi ki okkalı bir küfür gelecekmiş ama Deadpool yine muzipliğini konuşturmuş. Bu kelime üzerine "Bekle.. Ne dedin sen? Martha mı? Annenin ismi Martha mı? Benim annemin ismi Martha!" diyerek diyaloğa başlayan Deadpool, yine kendince filmi makaraya alan güzel bir açıklamaya yer vermiş. Tabi noktayı yine kendi tarzı ile koymayı da ihmal etmemiş. Aşağıdan gözatabilirsiniz :)

Deadpool, Batman v Superman'i fena dalgaya aldı
Deadpool, Batman v Superman'i fena dalgaya aldı
Deadpool, Batman v Superman'i fena dalgaya aldı
Yorumlar 40
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 12:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
ozan86
ozan86 8.07.2017 23:59
Batman ve Superman daha önce kaç defa aynı filmde yer aldı ? Eleştiriler doğru fakat gerçekçi değil. Ve çok acımasız.

Evet ben de önyargısız, Superman'e trol gibi saldıran, Superman "Amacım seni öldürmek değil" demesine rağmen takıntılı gibi dinlemeyen, Wonder Woman ve Superman'in Doomsday ile mücadelesini çocuk gibi izleyen bir Batman görmek istemezdim. 10 dakika da işi bitirilen Doomsday görmek istemezdim. Ama film sonuçta kendini izlettiriyordu.
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2017 20:51
15:01 bak ona katılmıyorum.filmin başındaki sahne veriyor o duyguyu.binlerce ölü insan artı adamın şirketi yerle bir olmuş yüzlerce çalışanı ölmüş.bu herif istemeden böyle yapabiliyorsa istese neler yapar diye düşünüyor.herşeyin üzerinde bir varlık.batman kabul edemez bunu bence bir mantığı var
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2017 15:01
20:20 Saldırma sebebi de mantıklı değildi be abi.Batman birşeye kızgın ama neye kızgın belli değil.Film bunu veremiyordu.
MK Okuru
MK Okuru 13.07.2017 20:20
çocuk gibi bakacak tabi kardeşim tekme tokat doomsdaye dalsın mı isterdin? superman e hazırlanması bile ne kadar zaman sürmüş herifin. bence superman e saldırma sebebi mantıklı ama öldürmeme sebebi aynı bu yukardaki çizgi roman gibi komik.senaryoda açıklar olsa da batman filmin en iyi yanıydı bence
MK Okuru
MK Okuru 9.07.2017 01:18
Kendini izlettirmesinin en büyük sebeplerinden biri başta film öyle bir beklentiye soktu ki çok azını hatta bazı kişilerin hiç beklentisini karşılamadı.İzlettirmesinin tek sebebi beklentiye sokması.Ama boşunaymış herşey.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2017 23:10
kimse de üstüne alınmasın, o sahneyi anlamayan ve alay eden bütün mallara yazdım. şahıslar umurumda deği. aptallığın ve cehaletin her türlüsüne sinir oluyorum elimde değil. i.q 150 olunca. :)
MK Okuru
MK Okuru 13.07.2017 20:21
ultraslan giriş yapmayı unutmuş galiba
MK Okuru
MK Okuru 7.07.2017 00:18
Adam doğru söylüyor beyler. De yi ayrı yazışından bile belli bu. De yalnızca, cümlenin anlamı bozulmuyorsa, ayrı yazılır. Bakın doğru yazmış. 4 yaşında 150 IQ sahibi ise, şimdi 33 olduğuna göre, siz düşünün. Ve burada takılıyor. Bu da demektir ki, hepimiz zeki ponçikleriz. Hebelebelelelebe bam bum
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2017 13:49
İlki zeka testleri girip geçilen bir test tipi değildir. İkincisi klinik psikiyatr diye bişi yok klinik psikolog yada sadece psikiyatrdır o. Üçüncüsü yukarıdaki dili kullanan 33 yaşındaki birinin iq su bilinçli bir trolleme içinde değilse 120 den fazla olamaz. Tekrarlatmanı öneririm...
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2017 03:25
ergen? evladım 33 yaşındayım ben. 4 yaşında klinik psikiyatrların gözetiminde ölçüldü i.q'um ne interneti, ne testi? daha hala odayı, masayı, bir test bitince diğerini getiren beyaz önlüklü doktoru hatırlıyorum. 4 yaş, 6 yaş, 8 yaş testlerini bitirdim ve hepsini de geçtim.
MK Okuru
MK Okuru 5.07.2017 16:24
İnternet testi ile iq sunu 150 sanan ergene şovundan dolayı teşekkür ediyoruz.
MK Okuru
MK Okuru 5.07.2017 04:17
O saçma sahnenin saçma olduğunu anlamayacak kadar cahilsiniz Dc fanboyları.Bare bu sahnenin fanı olmayın arkadaş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2017 11:57
Meşhur öldürme sahnesinde ise batman sadece kısa süre duraksıyor zaten gazeteci yetişiyor. Adam filmin o sahnesine kadar batman' in annesi ile ilgili duygu yoğunluğunu vermiş. ki orda söylediği martha' yı kurtar diyor. benim annemin adı Martha demiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2017 11:53
Yorum yapmadan geçemeyeceğim. Batman v Superman filmi eleştirilebilir bence de çok iyi bir film değildi. Ama Martha olayının bu kadar abartılması saçma. Çünkü Snyder filmin giriş sahnesini ve daha bir çok yerde annesi ile ilgili mesajları ve duygu yoğunluğunu veriyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2017 03:08
Admin bey cizgi romanda olam bir olayi sinema/tv kategorisine koyarak kalitenizi ve clickbait'inizi iyi belli ettiniz
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×