Delta Force: Xtreme 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Amerika teröristlere göz açtırmıyor
Platformlar PC
Delta Force: Xtreme 2
  • Yapımcı - Yayıncı Novalogic - Novalogic
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 47
Artılar Devasa haritalar
Eksiler Berbat grafikler, sesler, yapay zekâ
Delta Force (DF), ilk olarak 1999 yılında çıkan, aynı isimli özel birliği temel alarak hazırlanmış bir FPS. Döneminin en iyi savaş oyunu olan yapım, “Savaş sanatı” olarak gösteriliyordu. İlkinin ardından yola devam eden seri, Black Hawk Down isimli oyunuyla yeni bir başlangıç yapmıştı. Son dönemde de düşüşe geçen seri, Xtreme 2’le dibe demir atıyor.

Temizlenecek çok mıntıka var

Delta ekibine mensup bir askeri kontrol ettiğimiz yapımda, Amerika için tehlike oluşturabilecek teröristleri, uyuşturucu kaçakçılarını ve silah tüccarlarını yakalamakla yükümlüyüz. Bunun için dünyanın dört bir yanında, farklı ülkelerde tehlikeli görevlerde yer alıyoruz. Bize pek yardımcı olmasalar da, bazen arkadaşlarımız operasyonlara dâhil oluyor. Görevlere başlamadan önce ufak bir bildiri alıyoruz ve ardından silahlarımızı seçerek bölgeye doğru harekete geçiyoruz. Kullanımımıza sunulmuş yirmiden fazla silah bulunuyor. Xtreme 2’de iki farklı Campaign ve toplamda 10 bölüm yer alıyor. Bu görevleri tek başımıza oynayabildiğimiz gibi, 4 kişiye kadar desteklenen co-op imkânıyla da oynayabiliyoruz.

Delta Force: Xtreme 2
"Oyundaki yapay zeka oldukça kötü."

Xtreme 2, önceki Delta Force yapımlarında da olduğu gibi devasa haritalar barındırıyor. Böylece saldırmamız gereken noktalara istediğimiz yerden ilerleyebiliyoruz. Fakat haritalar o kadar yavan ki, sanki boş bir kâğıt üzerine ufak bir kulübe çizilmiş ve siz sadece orayla ilgilenmek zorundasınız hissini uyandırıyor. Çevresel detaylar namına oyunda hiçbir şey yok. Yapım, Checkpoint sistemi kullanıyor. Öldürüldüğünüz zaman, en son kayıt noktasından mücadeleye devam ediyorsunuz. O ana kadar yaptığınız her şeyi tekrardan yapmak zorunda kalmıyorsunuz, ama gitmeniz gereken bölgeye tekrar yürümek zorundasınız.

Tarih öncesi grafikler

Oyunun teknik olarak kalitesi yok denecek kadar az. Yukarda da belirttiğimiz gibi, oyunun grafikleri çok çok kötü. Önceki DF oyununda kullanılan grafik motorunun aynısı kullanılmış, fakat sanki bu oyundaki görseller, ilk Xtreme oyununa göre daha kötü. Karakter ve araç tasarımları gibi başlıca görsel unsurlar, olması gereken düzeyin çok altında. Bu kötü tabloya, sesler de aynı dereceyle eşlik etmiş. Tabii ki düşmanlarımızın yapay zekâ düzeylerinde anormal durumlarla karşı karşıya kalmanız söz konusu. Şöyle ki, düşmanlarınız neredeyse hiç yer değiştirmiyor ve saklanma gereği de duymadan ateş ediyorlar. Çok uzak mesafelerden sizi keklik gibi avlayabiliyorlar ve siz kurşun nerden geldi demeden ölebiliyorsunuz. Fakat yakınlarına gittiğimizde sanki sizi görmüyorlar, çok komik tepkiler verebiliyorlar.

Delta Force: Xtreme 2
"Grafikler genel olarak vasatın altında seyrediyor."

Umutlar, başka bahara kaldı

Yapımın Multiplayer özelliklerine göz gezdirirsek, 5 farklı modla karşılaşıyoruz. Bunlar; Deathmatch, Team Deathmatch, Team King of the Hill, Capture the Flag ve Flagball. Oyunu Online olarak oynayabilmek için Novaworld üzerinde ücretsiz bir hesap açmamız gerekiyor. Ardından, hazırlanmış kırktan fazla haritada diğer oyuncularla kapışabiliyorsunuz. Ayrıca tank, motosiklet ve helikopter gibi araçları kullanabiliyorsunuz. Oyunun çoklu oyuncu kısmı, yüz elli oyuncuya kadar destek veriyor ve Novaworld üzerinde Gold üyelik alındığı takdirde kalıcı istatistik sistemine de sahip olunabiliyor. Xtreme 2’nin betasını denediğimde çok şaşırmıştım, tam sürümü de tam bir facia oldu diyebilirim. Umarım Angel Fall isimli yeni yapım, daha güzel bir devam oyunu olarak hazırlanır.
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2023 06:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2022 10:03
Delta Force Xtreme 2'de tank ve .50 cal'a binmek için "shift" tuşuna basmak gerekiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2016 10:24
Bi arabadan nasıl iniyo
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2022 10:01
shift tuşuyla iniyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.12.2015 21:22
Teknenin icindeki silahi shift tusuyla alacaksin 50 cal yazar arabayada shift le bineceksin ama arabanin yanina gelince control yazmasi lazim yoksa alamazsin
Kalan Karakter : 300 Gönder
Delta Force: Xtreme 2

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×