1/3

Delta Force Xtreme

Delta Force Xtreme

Erdem Maşlak
Erdem Maşlak 3.06.2010 - 12:31
Online aksiyona Delta Force damgası!
Platformlar PC
Delta Force Xtreme
Merlin Puanı 74
45 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%77
Artılar Çok geniş oyun alanları, yoğun atmosfer, single player modu, grafikler.
Eksiler Müzik diye bir şey yok, sesler ise vasat. Oyun alanlarının çok geniş olması bazen rahatsız edici seviyeye gelebiliyor. Ağ üzerinden oynayamıyoruz.
Novalogic’i geçen seneden çok iyi hatırlıyorum. Onların oynadığım ilk oyunu Joint Operations’tu, ikincisi ise Delta Force Xtreme oluyor. Joint Ops gerçekten de piyasaya çıktığı anda beklentilerin epey üzerinde bir başarı ortaya koymuştu ve online aksiyon severler için oynanması gereken oyunlar arasında yerini üst sıralarda almıştı. Çok geniş alanlarda onlarca araç kullanabilme imkanı ile 100’den fazla oyuncunun bir arada bulunabilmesini sağlayan çok iyi bir multiplayer aksiyondu Joint Ops. Single Player modunun olmayışı tek ve en büyük eksiklerinden biriydi, ve bu yüzden oyunu tek başına oynamak isteyenler avuçlarını yalamak zorunda kalmışlardı. Bot atılıyor muydu, tam hatırlamıyorum; ama Joint Ops’ta başlı başına bir tek kişilik mod olması gerekliydi. Delta Force Xtreme’e ise Joint Ops’un bütün güzelliklerinin tek kişilik oyun moduyla birleştirilmiş hali denebilir.

Teröristler üzerinde Raid etkisi

Aslına bakacak olursanız oyunu ilk kez elinize alıp da ismine dikkat ettiğiniz zaman beklentilerinizi ister istemez pek yüksek tutamıyorsunuz. “Delta Force” oldukça klişe bir isim, yanındaki Xtreme ifadesi ise fazlasıyla ucuz ve yine yetersiz gibi. Oyunun tek CD oluşu da tüm bu fikirlerinizi destekler cinsten. Hatta oyundaki arabirim bile o kadar boş ve arka planda çalan müzik o kadar sönük ki, oyun alanına çıkıp da oynamaya koyulana kadar vasatın bile altında, uyduruk bir terörist tepeleme oyunu ile karşılaşacağınız izleniminde olmanız kuvvetle muhtemel. Fakat mönüleri geçip de FPS modunda elinizde silahınızı gördüğünüz zaman bütün önyargılarınız aniden kayboluyor, ondan sonra da oyunun tadını çıkarmaya başlıyorsunuz.

İşte Delta Force’un böylesine enteresan bir havası var. Mönüler ve arabirim ile size pek de bir şey veremeyen oyun, beklentinizin tam aksine aksiyon içeren kısımlarında soluksuz bir heyecanı size sunuyor.

Tek kişilik mod içerisinde üç tane ana görev bulunuyor. Bunlar; Çad, Peru ve Rusya görevleri. Tüm bölümlerdeki tek amacımız teröristleri yok etmek. Farklı olarak yapmamız istenen şeyler arasında ele geçirilmiş bazı yerleri patlatmak veya konvoyların güvenliğini sağlamak yer alıyor. Her üç bölüm, kendi içerisinde küçük görevlere ayrılmış vaziyette ve bir görevi başarıyla tamamladığınız zaman sıradaki geliyor. FPS ekranına geçmeden önce silah seçme penceresi ile karşılaşıyorsunuz ve burada istediğiniz bir silahı seçebilme imkanınız var. Fakat, yalnızca tek silah ile sınırlandırılmış durumdasınız, ve bu her ne kadar ilk bakışta yetersiz gibi görünse de oyun içerisinde bundan asla sıkıntı duymuyorsunuz. Alabileceğiniz silahlar arasında iki farklı sniper ve dört tane de makineli tüfek bulunuyor. Bu silahlardan birini seçiyorsunuz ve ölünceye kadar bu silah ile çarpışıyorsunuz. Öldükten sonra da yine aynı silah seçim ekranı sizi bekliyor. Bunun yanı sıra aynı ekran dahilinde bir de patlayıcı silah seçme hakkınız bulunuyor. Bunlar arasında bazuka, mayın ve büyük çapta etkili bir patlayıcı bulunuyor. El bombaları ve pistol tabancanız ise her bölüme başladığınızda standart olarak envanterinizde yer alıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×