Denuvo yine oyuncuların başına bela oldu

Denuvo yine oyuncuların başına bela oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 20.12.2017 - 14:32
Oyunu satın alıp oynayamamak mı?

Denuvo ile az da olsa önlenen korsan kullanım, son günlerde patlak veren olaylar yüzünden yine artmış durumda. Gelen son raporlara göre Denuvo ile alakalı Batman: Arkham Knight, Mad Max ve Middle-earth: Shadow of War oyunlarına gelen son güncellemeden sonra korsan kullanımı engelleyici eklentiler oyuna giriş yapmayı imkansız hale getiriyor. Üç veya dört denemeden sonra oyuna giriş yapılabildiğini belirten kullanıcılar, geliştiricilerden sorunu çözmesi için yeni yamalar bekliyor.

Denuvo yine oyunculara sıkıntı yaşatıyor

Ancak bu gibi sorunların tüm kullanıcılarda yaşanmadığını da belirtelim. Tahminlere göre Denuvo'nun getirdiği özellikler tüm PC donanımlarında performanslı bir şekilde çalışamıyor. Ancak şimdilik bu durum ile alakalı spesifik bir donanım ismi veya markası söylemek oldukça güç durumda.

Son çıkan bazı AAA oyunları bir gün bile korumaktan aciz olan ve PC'lerde koruyamadığı oyun için performans kesintisi yaşatan Denuvo'yu yavaş yavaş geliştiriciler de terk etmeye başladı. Son olarak Warhammer'ın geliştirici ekibi de oyunlarını Denuvo ile korumaktan vazgeçtiklerini açıklamıştı.

Bakalım Denuvo'nun akıbeti ne olacak? Hep beraber göreceğiz.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2021 16:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 14:52
Belirtilen oyunlar orjinal olarak Steam hesabımda yer alıyor ve oyunlara girişte herhangi bir sorun yaşanmıyor.Denuvo bazı sistemlerde performans sorunu oluştursada kullanıcıların yazılım yada donanımsal kaynaklı yaşadığı sorunları her zaman Denuvoyla ilişkilendirmemesi gerekiyor.
MK Okuru
MK Okuru 21.12.2017 12:23
hadi len oredan. o yüzden patır patır denuvo kaldırılınca oyunlar sorunsuzlaşıyor!
MK Okuru
MK Okuru 21.12.2017 12:02
He he tabi tabi. ..anladık. tamam kardeş senin dediğin gibi olsun. Ya düşündümde iyi ki sizin gibi değerli insanlar var. Yoksa nice olurdu halımız.
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 18:38
Sorun dün giderildi. Bende Arkham Knight oyununda sorun yaşanıyordu. Savunmaya geçmek yerine steam forumlarını aç oku.
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 16:57
Dedi denuvo çalışanı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 21:49
Bunlar saçma işler, denuvo menuvo sistemi çok yoruyor. Parası olan alacak, olmayan da beğenirse alacak. Korsan kullanıcının zaten multiye erişimi yok, belki günübirlik. Sen işini iyi yaptıysan, bir şekilde satın alır o oyunu. Tabii gebeşler hariç, oyuna para vereceğime muz alırım diyen muzseverler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 17:48
'Maalesef' bu gerçek dışı.Denuvo, özellikle son çıkan oyunları hakkıyla korumayı başarıyor ve bazı sorunlar Denuvo yüzünden değil kullanıcı hatası sorunlar oluyor.Ama hiç kuşku yokki Denuvo'nun kullanılmaya başlandığından beri oyunlar sorunlu çıkmaya başladı.En kısa sürede kırılması dileğiyle.[Ocak]
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2017 14:58
Bi oynayamadıh AC orgins ve BF2 yi ha.. :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×