1/4

Destiny

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 15.06.2014 - 02:55
Dünya'nın kaderi, Muhafız'ların elinde
Oyun dünyasının en etkileyici hikayeleri genellikle, "Dünya'yı kurtarmak" üzerine kuruludur. Hele ki bir kahraman olup, diğer varlıkların size önem verdiği oyunlarda, kendinizi kızgın kumlardan serin sulara atılmış gibi hissedersiniz. Bir düşünün, hatta tüm evrenin kurtarıcısı olarak hayal edelim kendimizi. Elimizde son teknoloji bir silah ve düşmanlarımızın bizden ölümüne korktuğu bir evren... Başarılarınızın takdir edildiği ve bizi ayakta alkışlayan bir halk. Çok da fazla hayal dünyasına dalmadan, sizi Bungie ve Activision'ın ortak projesi olan Destiny ile tanıştırmak isterim. Yoksa içimizdeki o büyük kahraman tüm yazıyı kontrol altına alacak. MMO FPS türü olarak nitelendirilen Destiny, bizi bir kahraman olmaya çağırıyor ve neredeyse yok olmuş bir dünya için kanımızın son damlasına kadar savaşmayı amaç ediniyoruz.

9 Eylül tarihi itibariyle; PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One platformlarında çıkış yapacak olan Destiny, alpha süresi boyunca çok özel anları yaşamamızı sağlıyor. Her ne kadar sadece 8. Seviyeye kadar oyunu deneyimlemiş olsam bile, işin ucunda bir Guardian (Muhafız) olmak bile ayrı bir zevk katıyor insana. Karakterin yüzündeki detaylardan tutun, onun geleceğini bile şekillendirmek bizim elimizde.

Destiny
Sınıflar

Destiny'de üç farklı sınıf seçebiliyoruz: Titan, Hunter ve Warlock. Her birinin kendisine özel yetenekleri ve tabii ki avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. Bir Titan olmak sizi, daha dayanıklı ve gerçek lider ruhuna sahip biri yapabilir ancak bir Hunter olmak, sinsiliğin gücünü beraberinde getirir. Warlock olduğumuzda ise enerjimizi daha çok alan hasarına odaklayabilmekteyiz. İşin biraz daha detayına inmek istersek; Titan iken strateji belirlemeyi, aynı zamanda takımımızdakileri korumayı da amaç edinmemiz gerekiyor. Aslında destek olmaktan çok, onların hem arkasını kollamamız, hem de taktik vermemiz; bizi önemli biri haline getiriyor. Seviye atladıkça, kalkanımız güçleniyor ve takım arkadaşlarımızı, ayrıca kendimizi daha rahat ayakta tutabiliyoruz.

Destiny
Soldan sağa: Titan, Warlock, Hunter
Destiny'de Hunter olmak, dikkatli olmayı gerektiriyor. Bir Titan gibi, ortalıkta koşturmak bizim için ölümden farksız. Tabii zırhımıza bağlı olarak işler değişebiliyor ancak yine de dikkatli olmakta fayda var. Zira cebimizdeki bombaların sayısı değil, bekleme süresinin olması işimizi daha da zorlu hale getiriyor. Özellikle Hunter olmamızın bize sağladığı bıçağımızı dikkatli kullanırsak, gırtlak kesme konusunda yeterince projesyonelleşebiliyoruz. Tabii seviye atladıkça silahımızı da geliştirebiliyor, ışınlardan ötesine geçerek, alevli toplar bile fırlatabiliyoruz.

İşin bir de Warlock kısmı var tabii ki. Hatta belki de Titan'dan sonra "bana göre" en zevkli sınıf. Silahımız, normal silahlardan farklı olarak alan etkili. Bizim işimiz patlamalar yaratmak, hatta gerekirse küçük bir kara delik oluşturarak, düşmanlarımızı yok etmek. Seviyemiz arttıkça kullandığımız güçlerimiz ve silahlarımızın özelliklerini, daha fazla hasar verecek şekilde düzenleyebiliyoruz.


DEVAMI DİĞER SAYFADA
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×