1/2

Destiny: The Dark Below

Emre Günen
Emre Günen 16.12.2014 - 11:49
Delinin biri kuyuya taş atmış...
Platformlar PlayStation 3, XBox 360, PlayStation 4, XBox One
Destiny: The Dark Below
  • Yapımcı - Yayıncı Bungie Studios - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,MMO
Merlin Puanı 73
3 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%28
Artılar Yenilenen silahlar ve zırhlar. Yeni eklenen Strike görevleri ve PvP haritaları başarılı tasarlanmış.
Eksiler Sunduğu içeriklere göre fiyatı çok yüksek. Senaryo görevleri kısa sürede bitiyor. Ruhsuz hikaye anlatımı.
Kim ne derse desin, 2014'ün en çok ses getiren oyunlarından biri kesinlikle Destiny oldu. Halo'nun gerçek yapımcıları Bungie tarafından geliştirilen, MMO ve FPS karışımı bu enteresan oyun, öyle bir yankı uyandırdı ki, ne kadar seveni varsa bir o kadar da nefret edeni oluştu. Kimine göre heyecanlı ve uzun soluklu bir oyun gibi gözükse de birçok oyuncu tarafından yarım halde piyasaya sürüldüğü, görsel kalitesi ve uygulanan reklam kampanyası sayesinde başarı elde ettiği düşünüldü.

Şimdi ise yapımcı Bungie'nin eline, oyunculara kendini affettirme imkanı doğdu. Yeni eklenen görevler, zindanlar ve raid'lerin yanı sıra, yeni silahlarla da oyunculara farklı bir deneyim sunmayı amaçlayan Bungie, piyasaya sürdüğü ilk DLC paketi The Dark Below ile acaba oyuncuları mutlu edebilecek mi?

Destiny: The Dark Below
Karalıklar ülkesindeyim

The Dark Below, 3 adet yeni senaryo görevi, 2 adet Strike, 1 Raid ve 2 adet de PvP haritası sunuyor. Elbette yeni eklenen silahları ve zırhları da unutmamak gerek... Destiny'nin önceki seviye sınırı 30 iken, bu sefer sayı 32'ye çıkıyor. Zaten oyun süresini uzatan da, 32 seviyesine ulaşabilmek için toplanması gereken eşyaları edinmek oluyor. Bilenler bilir, 30. seviyeye ulaşmak için 120 Light puanı toplamak gerekiyordu. 32 olmak için ise 144 Light puanı toplamak durumundayız. Bunun için de yeni Raid haritasını mutlaka ziyaret etmemiz gerekiyor.

The Dark Below eklentisine sahip olduğunuz zaman Tower'ı ziyaret etmek durumundasınız. Buraya ulaştığınızda haritanın sol tarafında yeni bir NPC'nin bulunduğunu ve yeni görevler verdiğini göreceksiniz. Eris Morn isimli bu yeni karakterin verdiği üç görev de oyunun önceki görevlerine nazaran biraz daha zor. Bu nedenle, 26. seviyeye ulaşmadan bu görevlere girmeyi akıldan geçirmemek gerekiyor.

Destiny: The Dark Below
Eris Morn tarafından verilen görevler, daha evvel de dolaştığımız Cosmodrome ve Moon haritalarına götürüyor bizi. Daha önce de ziyaret ettiğimiz, ama bu sefere daha farklı düşmanlarla dolmuş bölümlerde silah talimi yapıyor, görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. DLC ile oyuna yeni bir harita eklenmediğini, zaten önceden de var olan bölgelerde dolaştığımızı hatırlatmalıyım.
 
Senaryoyu tamamladıktan sonra, Eris Morn bize birkaç tane de Bounty görevi veriyor. Bunları da yerine getirmemizin ardından DLC paketinin görev kısmını tamamlamış oluyoruz. İlk üç senaryo görevi yaklaşık olarak 1 saat civarında tamamlanıyor. Bounty görevlerini ise hafta sonu Xur şehirdeyken yapmamız halinde yine aynı gün içerisinde tamamlamamız son derece kolay. Kısacası, tüm görevleri bir cumartesi gününüzü ayırıp tamamlamanız mümkün.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×