Destiny'ye artık güncelleme yok

Destiny'ye artık güncelleme yok

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 5.06.2017 - 11:54
Bungie fişi çekti
FPS türünün en başarılı üyelerinden biri olarak görülen ve yapımı 100'lerce milyon dolar tutan Destiny, iki yıldan uzun süredir bizler ile birlikte. Getirilen yeni DLC'ler ve içerikler ile oldukça keyifli bir oyun deneyimi yaşatan yapım, geçtiğimiz haftalarda yapılan duyuru ile yeni oyununa da kavuşacağını açıklamıştı.

Destiny'ye artık güncelleme yok
Bugün ise ilk oyun için Bungie'den üzücü bir  haber geldi. Bungie'den yapılan resmi açıklamaya göre Destiny için bugünden itibaren yeni güncelleme getirilmeyecek. Tüm çalışanları, en iyi deneyimi sunmak için Destiny 2 üzerine yoğunlaştıran Bungie, Destiny 2'den beklenen kaliteyi sunmak için elinden geleni yapacak gibi gözüküyor.
Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 12:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
ultrAslan
ultrAslan 5.06.2017 13:25
Aslında bu oyunu örnek göstererek bir şey söylemek istiyorum. Sen bir oyuna saatlerini, günlerini, belki de yıllarını veriyorsun. O oyunda ilerliyorsun ve çok güçleniyorsun. Gün geliyor yapımcı oyuna desteğini kesiyor, oyuncu sayısı azalıyor, hatta gün geliyor sunucuları tamamen kapanabiliyor. Senin verdiğin emeklerin hepsi çöp oluyor. Bu bence hiç adil değil. Sen yeni bir oyun çıkarmak amacıyla eski oyununu deliler gibi oynamış insanları tamamen yüzüstü bırakıyorsun. Belki yeni oyununda eski oyuncularına kıyak geçebilirsin, ona kolaylık sağlayabilirsin. Ama hiç bir zaman bu böyle olmuyor. O yüzden şu hayatta saatlerimi GTA dışında hiç bir oyunun online kısmına adamamışımdır. Çünkü her yeni GTA oyununda aradan çok rahat en az 5 sene geçiyor. 5 sene doya doya oynuyorsun. Yeni oyun geldiğinde de herhangi bir oyunda olduğu kadar içerlemiyorsun. Çünkü emeklerin gitti diye üzülmüyorsun. Aksine bambaşka bir efsane oynamanın heyecanına kapılıyorsun. Bu konuda futbol ve basket oyunlarınıda örnek gösterebiliriz. Adam 10 ay boyunca hayvan gibi fifa oynuyor, hayvan gibi kadrolar kuruyor, inanılmaz derecede iyi oynamaya başlıyor o oyunu ama 1 sene sonra tüm emeklerin çöp oluyor. Neyse bu da böyle bir sitemimdi.
ultrAslan
ultrAslan 8.06.2017 18:28
MK Okuru, 07.06.2017 13:53
Örneğin çok ütopik bence. Harcadığın saatler, günler, aylar hatta yıllar yeni gelen oyunla bir hiç oluyor. Evet geçirdiğin güzel vakit edindiğin arkadaşlar yanına kar kalıyor ama sen hayatının en kıymetli hazinesi olan vaktini harcıyorsun bu oyuna. Karşılığında az ya da çok bir getirisi olsun istiyorsun. En azından ben istiyorum. Yani yeni oyunun dijital sürümü eski oyuncuya bir kaç dolar daha ucuza satılabilir veya online için ekstra içerik sunulabilir, daha olmazsa oyun içi para hediye edilebilir. Bunlar daha da çoğaltılabilir. O yüzden dediğim gibi GTA hariç hiç bir oyuna günlerimi harcamadım, harcamam da. Hani sen dedin ya dünyanın bile bir sonu var, sana ayrılan sürenin sonuna geliyorsun diye. İşte sana ayrılan bu sürenin gözünün önünde doğru düzgün bir getirisi olmadan çöp olması, sana hakaret edilir gibi tüm emeğinin sıfırlanamasına karşıyım ben...
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2017 13:53
Güzel kardeşim hayatın bile bir sonu var, bir gün ölürsen sana ayrılan sürenin sonuna gelmişsin demektir. Oyun çöp oldu ama sen birşey karşılığı oynamıyorsun ki
, edindiğin dostluklar güzel geçirdiğin vakitler yanına kâr kalıyor. Üstün hizmet ödülü mü bekliyorsun? İkinci oyunda 0 dan başlarsın..
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2017 17:40
Hala niye destiny 2 diye apayrı oyun çıkarttıklarını anlamış değilim. D2 de yeni sınıflar ve mekanlar getirdiler sanırım. Bu özellikleri ek paket diye çıkartıp 1. oyuna eklemek varken 2. oyunu çıkartmak bana garip geldi doğrusu. Evreni ve lore u daha da güzelleştirebilirlerdi bu özelliklerle.
ultrAslan
ultrAslan 5.06.2017 16:40
Yuuciin, 05.06.2017 13:40
Tabi haklısın. Senin örneğinde çok güzel.
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2017 14:08
Ben destinyi uzun zamandır oynadım toplam 600 saatim var oyunda.Bana göre online oyunların en önemli sorunu bu Bu yüzden online bir oyuna başlıyacakken 2 kere düşünmek lazım çünkü bidaha oyundan esksisi gibi aldınan zevk alınmaz ben niye serverları boş bir oyunu online oynıyayımki.
Yuuciin
Yuuciin 5.06.2017 13:40
Kesinlikle haklısın Star wars Battlefront da aynı şekilde.Online oyun dediğin 2 si cıkmadan guncellemelerle ve ek paketlerle ayakta tutulmalidir bunlar daha rise of iron cikmadan 2. oyunun çıkacagini belirttiler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.06.2017 22:43
Şakire çay yok..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2017 23:09
Hani 10 yıl destekleyeceklerdi oyunu ne oldu ? Parayı vurdular 1 ton vaatle.Bir daha yemezler
Kalan Karakter : 300 Gönder
raptorcengiz
raptorcengiz 5.06.2017 23:06
Saatlerce oynadığım karakterler şimdi çöp olacak, destiny 2 de aynı hatayı yapmayacağım, sırf pc dende parayı vuruyum diye oyunun 2. Sürümünü yapıp oyuncularına ihanet eden Bungie oyunun ilk destiny gibi tutmasında aklın başına gelsin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2017 15:37
Güncelleme gelirse Ekim'e kadaaaar gelmezse deeee......
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×