1/2

Deus Ex 3

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Karanlık geleceğin bilinmeyen yolu!
Cyberpunk atmosferini harika bir şekilde sunan Deus Ex, özellikle ilk oyunuyla büyük bir sükse yapmıştı. Devam yapımı derken sıra sonunda Deus Ex 3’e geldi. Bir süredir geliştirme aşamasında olan üçüncü oyunla ilgili bazı ayrıntılar karanlıkta kalmıştı. Daha önceki yazımızda genel olarak bilgiler vermiştik. Zamanla yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. İsterseniz bu bilgilere de göz atalım.

Süper insan

Deus Ex serisinde karakterlerin üstünde belirli modifikasyonlar yapılıyordu. Bunlar insanüstü yetenekler sağlıyordu. Önceki iki oyunda bu yetenekler nanorobotik yapı üstüne odaklanmıştı. Üçüncü yapım mekanik geliştirmeleri kapsıyor. Bunlar dört ana sınıf içinde işlenecek: Combat, Social, Stealth ve Technology. Yeteneklerin her birinin bize sağladığı avantajlar farklı olacak. Mesela karakterimiz aynı anda dört tane düşmanı öldürebilecek. Fakat geliştirmelerin tam olarak neler oldukları ve diğer detayları henüz açıklanmış değil.

Deus Ex 3
"Deus Ex 3, Crystal Dynamics'in Tomb Raider için geliştirdiği Crystal Engine'ı kullanıyor."

Oyun içinde birçok farklı düşmanla kapışacağız. Düşmanlarımız belirli takımlar olarak bize koordineli bir şekilde saldıracak. Takımın bir lideri olacak ki, asıl noktayı bu lider oluşturuyor. Yanındaki adamları yönlendiriyorlar. Eğer lideri öldürürseniz, takım düzensizlik içine düşecek. Bu durum bizim lehimize işleyecek.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×