Devil May Cry 2

Emir Ataç 3.06.2010 - 12:31
Yarı insan yarı şeytan Dante kötülüklere karşı savaşmak için geri dönüyor... Bakalım bu kez ağlayan kim olacak?

Bilin bakalım kim geri döndü? PlayStation 2 tarihinin en arızalı karakterlerinden biri olan Dante geri döndü. Evet, Devil May Cry serisi devam ediyor. Yine yarı insan, yarı şeytan kahramanımız olan Dante ile yepyeni mekanların ve maceranın içinde konsollarımızın başında uzun zaman geçireceğiz (konsollarımız demişken oyun sadece PlayStation2 için hazırlanıyor). İlk oyundan bu güne pek de uzun sayılamayacak bir zaman geçti ancak Devil May Cry çok değişti, Dante bile! Kahramanımızın tipi yine bilindik; kırmızı pelerin, siyah botlar ve ölümcül silahlar. Ancak Dante’nin profili ve suratı daha vahşi ve şeytani bir hal almış. Acaba Dante’nin şeytan yönü, insan yönüne ağır mı basmaya başlıyor? Bunun senaryo ile bir bağlantısı yok yani tamamiyle varsayım ama araştırmalarıma bağlı olarak kabul görebilecek bir varsayım.

Aksiyon Şenliği

Oyunun senaryosu hakkında henüz net bir bilgi yok ancak mekanlar arasında içlerinde yüksek binalar bulunan şehirler, gotik kentler ve yer altı bulunmakta. Capcom tarafından yapılan bir açıklamaya göre oyunun büyük bir bölümü dış mekanlarda geçecekmiş. Oynanış için ise daha fazla aksiyondan söz ediliyor. Bu da daha fazla kan, daha fazla yaratık ve silah demek oluyor! Devil May Cry 2’de yepyeni silahlar, kılıçlar ve güçler bulunacak ama ilk oyundaki Shotgun, Rocket Launcher gibi silahlar ve Ifrit ile Alastor güçleri de oyunda bulunacak. DMC2’nin kontrolleri için birincisinden bile daha iyi olacağı söyleniyor (daha iyisi nasıl olacaksa). Olsa olsa daha fazla fonksiyon eklenebilir ki bunlardan bilinen bir tanesi de menülere girmeden dövüş sırasında silah değiştirebilmek. Bu yenilik kulağa hoş geliyor ancak asıl yenilik kamera açıları ve saldırı şekillerinde. Oyuna eklenecek yeni güçler ve silahlarla birlikte yapılacak komboların sayısı ile şekli artacak. Artık daha sert ve şeytani kombolar yapılacak. Bu durumda korkması ve ağlaması gerekenin biz değil düşmanlarımız olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

Keskin Grafikler

Devil May Cry 2, video ve Screenshotlarında gördüğüm kadarıyla oldukça hoş ve akıcı grafiklere sahip olacak. Zaten bunun için Capcom özel bir grafik motoru bile geliştiriyor. Bu sayede grafikler daha keskin ve gerçekçi bir hal alacakmış (uzmanların yalancısıyım). Oyunun kamera açıları film kalitesinde olacak ve Slow Motion tekniği kullanılacak. Slow Motion adına yabancıysanız şöyle söyleyeyim; Matrix filminde kullanılan teknoloji. Bu da sanırım en çok binaların tepesinden aşağı ya da çatılara atlarken etkili olacak.

Kısacası Devil May Cry 2 başrolünde Dante’nin ve yönetmenliğinde John Woo ile Wachowski kardeşlerin olacağı bir filme benziyor. Bu da bir oyun için oldukça hoş sayılır. Oyun çıktığında oldukça satacağına da bahse girebilirim. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2024 00:13
Kalan Karakter: 300 Gönder
Devil May Cry 2
İlginizi Çekebilir