1/2

Devil May Cry 2

Can Gülay
Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
Geçen yılın en iyi Action/Adventure oyunlarından birisi olan Devil May Cry'ın yeni versiyonu geldi geliyor.

Geçen yılın en iyi Action/Adventure oyunlarından birisi olan Devil May Cry, çıktığı zaman bir çok PS2 sahibinin beğenisini toplamış ve uzun süre oyun listelerinin üst sıralarında yer almıştı. İlk oyunun büyük başarı sağlaması üzerine Dante bir çok yenilikle birlikte PlayStation 2'ye yeniden geliyor...

Spider May Cry???

Tahmin edebileceğiniz gibi DMC 2 ilk oyuna göre görsel olarak daha fazla geliştirilmiş. İlk oyundaki gotik yapıdaki mekanlar ikinci oyunda da fazlasıyla var. Bunların dışında oyunun kapalı yerlerde geçen bölümlerinde Capcom iç mekan detayları üzerinde daha fazla durmuş. İç mekan detaylarına daha çok önem verilmiş, fakat bu demek değil ki oyun sürekli olarak kapalı yerlerde geçiyor. Bu kez oyunda açık alanlara daha çok yer verilmiş. Fakat oyundaki mekanlar sadece gotik mimari ve ilk oyundakine benzer yerlerle sınırlı değil. Belki kulağa biraz garip gelecek ama gördüğümüz kadarıyla oyun gotik mimariden oluşan yapıların dışında büyük apartmanların ve gökdelenlerin olduğu şehirlerde de geçiyor. Evet evet yanlış duymadınız, dev apartmanlar, sokaklar, bina çatıları... Hayır Spider-Man'den bahsetmiyorum, bu gerçekten Devil May Cry 2. Anlayacağınız Dante'nin savaştığı mekanlar artık daha büyük. Bu da demek oluyor ki karşılaşacağınız tehlikler de daha büyük olacak..

Tehlikeden bahsetmişken, oyunun izlediğimiz videolarında gördüğümüz kadarıyla yine bir çok garip yaratık Dante'nin başına bela olacak. Uçan-kanatlı yaratıklar, el ve ayakları üzerinde duran zombiler ve timsahı andıran yaratıklar göze hayli ilginç görünüyordu. Tabi bunların dışında daha bir çok garip düşmanla karşılaşacağımız da kesin...

Diğer bir konuda oyunun muhteşem grafikleri. Video ve screenshot'lardan gördüğümüz kadarıyla görsellik bu kez ilk oyuna göre çok daha üst seviyede. Özellikle oyunun şehir tipi mekanlarında geçen detaylar gerçekten göz kamaştırıcı. Zaten Capcom'daki yetkililer de ilk oyunun grafik motorunu aynen kullanmadıklarını, motoru daha da geliştirdiklerini belirtiyorlar. Mekan ve karakterlerdeki yumuşaklık ve göze çok gerçekçi görünmenin sebebide zaten özel bir grafik tekniği uygulamalarından kaynaklanıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×