1/16

Devil May Cry 2

Serbülent Mutlu
Serbülent Mutlu 3.06.2010 - 12:31
Biz çözdük, siz bitirin.

Dikkat:

  • Tam çözüm Normal zorluk seviyesine göre hazırlanmıştır.
  • Oyunu her iki karakterle de bittirdiğinizde çeşitli kıyafet seçeneklerine ve oyunu farklı Mode’larda oynama imkanına kavuşacaksınız.
  • Oyun içindeki en önemli silahınız "Devil Trigger" olacak, Boss’lara karşı en etkili yöntemlerden bir tanesi olan Devil Trigger özelliğinin kullanılacağı yerler her seferinde hatırlatılmayacaktır, önemli olan bu özelliği dikkatli ve stratejik kullanmak.
  • Genel olarak bütün Boss’lar kolay, taktik verilmeye bile gerek yoktu; ama yine de bazı Boss’lar için küçük ip uçları var.
  • Tam Çözüm'de bütün gizli odalar (Secret Room)belirtilmiştir.

D A N T E

MISSION 1

Oyunumuza ilk olarak büyükçe bir kilisenin önünde başlayacağız, kilisenin sol tarafındaki boşluktan büyük kırmızı orbu (Red Orb) alın, bulunduğunuz yerde bazı heykeller göreceksiniz, görünen heykelleri kırıp kırmızı orblar toplayabilirsiniz, kilisenin sağ tarafındaki merdivenlerden aşağı inin ve köşedeki, tepesinde bayrağı bulunan küçük kulenin içine inip büyük kırmızı orbu alın, kulenin içinden çıkıp sağ tarafınıza doğru ilerleyin, parmaklıklı kapının önündeki beton kırığı yığınının üzerinden çift sıçrama yaparak (art arda iki defa X tuşuna bastığınızda çift sıçrar) diğer tarafa atlayın, ilerdeki köprücük geçidin üst tavan kısmındaki Blue Orb Fragment’i çift sıçrayarak alın, uçurum kenarındaki dökük tren vagonunun üzerinden kırmızı orbu alın, otobüsün üzerinden inip görünen geniş yoldan ilerleyin, bu yol üzerinde birazcik gittikten sonra ilk dövüşeceğiniz düşmanlarla karşılaşacaksınız. 

Düşmanları öldürdükten sonra direkt olarak düz bir şekilde ilerleyin, büyük bir kapının önüne geleceksiniz (köşede), uçan Puia’lar ile karşılaşacaksınız, onları öldürün ve büyük kapıdan daire tuşuna basarak girin, girdiğiniz yer “1.Secret Room” yani gizli oda, bu odalardan oyunumuzun ilerleyen bölümlerinde hepsinin yerlerini birlikte bulacağız, gizli odaların içinde bazı düşmanlar ile savaşıp, ihtiyacınızı karşılayacak malzemeler toplayacaksınız, düşmanlar ile dövüş sonrasında açığa çıkan orbları toplayın ve açılan portalın tam orta noktası üzerinde durarak daire tuşuna basıp normal oyun devam etme düzenine erişin. Gizli odadan çıktıktan sonra sağ taraftaki yola doğru ilerleyin, önünüze gelen kapının diğer tarafına atlayın, diğer tarafına atladığınız kapıya daire tuşuna basarak “2. Secret Room”a girebilirsiniz.

İşiniz bittikten sonra su koridorunun yan tarafındaki yolu takip ederek ilerleyin, bu yol üzerindeki düşmanları öldürün, devam etmekte olduğunuz yol ilerden sağa doğru dönecek, biraz ilerledikten sonra yol üzerinde göreceğiniz Sarı Orb’u (Gold Orb) alın, Sarı Orb’u alıp 1-2 adım attıktan sonra etrafınızı kırmızı renkli saydam perdeler çevreleyecek, bu sırada yok etmeniz gereken bazı düşmanlar ortaya çıkacak, eğer düşmanlardan kaçıp kurtulmak isterseniz kırmızı saydam perdeler kaçmanıza engel olacaktır, yani burada düşmanları mecburi olarak yok etmeniz gerekecek, etrafınızı saran kırmızı saydam perdeleri ancak bu şekilde aşabilirsiniz, oyunumuzun ilerleyen bazı bölümlerinde bu tür durumlar ile karşılaşacaksınız. Düşmanlarınızı öldürdükten sonra aynı yol üzerinde ilerleyin. 

Omzunda kum saati tutan bir heykel göreceksiniz, heykelin önüne gelip daire tuşuna basın. Kum saatinin amacı; toplanılan kırmızı orblar karşılığında silahlarımızı güçlendirmemize ve malzemeler satın almamızı sağlar (bölüm sonlarında da malzemeler satın alabilirsiniz). Kum saati heykelinin karşısında ki görünen pencereden avlunun içine atlayın, avlunun içine atladığınız anda çıkışınızı sağlayacak pencereler ve kapılar tamamen kapanacak ve bir sürü yaratık ile savaşacaksınız, hepsini öldürmek zorundasınız, düşmanların hepsini öldürdükten sonra avlunun orta kısımlarında bir anahtar (Key) belirecek, o anahtarı alıp bulunduğunuz avlunun içindeki parmaklıklı kapıya kullanarak açıp az ilerdeki büyük kapıdan çıkın. Kendinizi küçük bir köyün içinde bulacaksınız, sıralar halinde dizilmiş kırmızı orbları toplayarak aşağıdaki küçük meydana gelin, karşınıza çıkan düşmanları öldürün ve sağ taraftaki patika yoldan ara video girinceye kadar devam edin, video girecek ve bölüm bitecek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×