1/2

Devil May Cry 4

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Nero büyük bir mücadele vermeye hazırlanıyor
Merakla beklenen oyun Devil May Cry 4’ün ilk beş bölümü ile ilgili bilgiler açığa çıktı. Yeni kahramanımız Nero, bu savaşa hazır gözüküyor.

2007 senesi boyunca Devil May Cry 4 ile ilgili onlarca bilgi açığa çıktı. Birçok şey konuşuldu. Özellikle Dante değil de Nero ile oynayacağımız konusunda onlarca tartışma yaşandı. Nero, Dante’nin boşluğunu doldurabilecek miydi herkes merak içerisinde beklemeye başladı. Bu tartışmalara son nokta koyulması amacıyla oyunun PlayStation 3 versiyonunun ilk beş bölümü ile ilgili bilgiler açığa çıktı.
Devil May Cry 4’ün açılış sinematiğinde Nero bir grup zebaniye doğru koşuyor. Nero’nun koştuğu istikamette Emir kılıcının yer aldığı bir kilise var. Nero’nun aşkı Kyrie de opera gibi bir şarkı seslendiriyor. Nero’nun Dante ile gerçekleştirdiği bir savaş sahnesi de sinematikte yer alıyor. Bu etkileyici açılış sahnesi şüphesiz ki oyun henüz başlamadan oyuncuyu gaza getiriyor. Ayrıca oyuncular Nero’yla da tanışmış oluyor. Nero, oyun içerisinde yapacağı kombinasyonları bu sinematikte ilk olarak yapıyor. Dante’ye yeteri derecede hasar verdikten sonra sinematik birden kesiliyor ve bir başkası başlıyor. Bu sinematikte Fortuna Kalesi’ne olan bir yolculuk gösteriliyor ve oldukça etkileyici sahneler yer alıyor.

Devil May Cry 4’ün ilk bölümünün sonu ayrıca oyunun level atlama sistemini de açığa çıkarmış oluyor. Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi kırmızı küreleri topladıkça level atlayabiliyor ve eşya satın alabiliyoruz.

Oyunun ikinci bölümü, sene içerisinde yayınlanan videolardan gördüğümüz sahneleri içeriyor. Nero’yu şehir sokaklarında dolanırken görüyoruz. Rıhtımda devam eden yolculuk Berial adında bir boss ile dövüşerek son buluyor. Bu dövüş de Nero’nun diğer özelliklerini göstermesi açısından resmen ders niteliğinde. Berial ile Nero arasında geçen bu dövüşte Nero’nun neler yapabileceğini çok daha iyi bir şekilde öğreniyoruz. Görsel olarak da son derece etkileyici olan dövüşün kolay olduğu söylenemez. Kesinlikle gücünüzü sonuna kadar kullanmamız gerekecek. Serinin yeni kahraman Nero da dövüş konusunda en az Dante kadar iddialı gözüküyor. Özellikle Nero’nun hareketleri çok etkileyici tasarlanmış ve oyuncuyu kendinden geçirecek düzeyde bir karizmaya sahip.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×