1/3

Devil May Cry 5 - Demo İnceleme

Devil May Cry 5 - Demo İnceleme

Batuhan Kavruk
Batuhan Kavruk 25.11.2012 - 20:29
Söz konusu güzel bir Melek, ve güçlü bir Şeytan olunca...
"Kill Dante..."

21 Aralık, bu ay benim sabırsızlıkla beklediğim tek gündü. 2005'ten beri, bir oyuncu terimiyle "Hardcore" şekilde takip ettiğim ve oynadığım Devil May Cry serisinin son oyunu DmC'nin demosu çıkmaya hazırdı. Hatta okulda iken, vizeye girmeden önce evdekileri arayıp; "DmC'nin demosu çıktı anne; ne yapacağını biliyorsun..." şeklinde bir konuşma yaptım. Dante'ye hazırladığım karşılama komitesi, görülmeye değerdi.

Demoyu indirdim ve oyunu açtım. Limbo'ya adımı attım.

(Dikkat, "Spoiler" içermektedir.)

Herşey beyaza döndüğünde...

Oyun açıldığında beni karşılayan siyah DmC yazısı, ve beyaz arkaplan eşliğinde "zebani" döven gölge Dante, benim heyecanımı kaç katına çıkardı, bir de siz düşünün. Menüye geldiğimde ilk yaptığım şey X'e tıklayıp, Nephilim modunu seçmek oldu. Oyun başladığında, şu ana kadar yayımlanan DmC videolarının karışımı bir giriş beni karşıladı. Vergil maskeyle belirmişti ve ilginç şeylerden bahsediyordu. Peki ya sorun ne idi?

Devil May Cry 5 - Demo İnceleme
Demodan anlatıldığı kadarıyla, Dante kendi halinde yaşayan bir adam. Bütün şehir Dante'den nefret etmekte, ve ayrıca Dante'yi arayan adamlar var. Bu adamların kimin nesi olduğu, hala belirsiz. Kapımıza bir gün ansızın gelen "Cat" isimli kız ile de aksiyon dolu maceramız başlıyor. Cat, Vergil'ın patronu olduğunu söyleyip, onu takip etmemizi istiyor. Dante'de bunu geri çevirmiyor. Tabii biz de öyle.

Cat ile bu yolculuğa başlarken, hikayeye ait bir şeyler öğrenip, öğrenemeyeceğimi merak etmekteydim. Bu merakım ne yazık ki boşa çıktı; demo hiçbir şekilde hikaye ile ilgili "açık" denilebilecek bir bilgi vermiyor. Ama şunu biliyoruz ki; söz konusu düşmanımız Mundus. Mundus, DmC tarihinde şeytani ikizlerimizin annesini öldürüp, babasını mühürleyen adam olarak bilinmekte. 3-1-4-2 olarak giden bu seride de, herşeyin en başını DmC alıyor. Aklımızda bir türlü birleştiremediğimiz bu parçaları yerine oturtabilmek için, Cat'i takip etmek zorundayız gibi görünüyor.

Ne de olsa o bir bayan, rica etmiş bir kere...

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×