1/3

Devil May Cry 5 - DmC

Batuhan Kavruk
Batuhan Kavruk 13.10.2012 - 17:21
Bu hikaye sadece 2 kardeşten ibaret değildi...
Vergil: Neden daha fazla güç kazanmayı, en önemlisi babamızın gücünü kazanmayı reddediyorsun?

Dante: Babamız mı? Benim bir babam yok. Sadece senden hiç hoşlanmıyorum...

Hepsi bu...

(Devil May Cry 3 - 7. Bölüm'den alıntıdır.)

Şeytan Avcısı'na ne oldu, nasıl bu hale geldi?

Dante'nin yeni ofisini açmaya karar vermesiyle başlamıştı aslında her şey. Davetsiz müsafir bekleyip beklemediğini kimse bilmiyordu. Rahip kılıklı bir adamın ofise girmesiyle şekillendi daha sonra hikaye. O sadece bir elçiydi. Asıl konu, tamamiyle geçmişe dayanıyordu.

En başta neyin ne olduğunu bilmeden oynadık Devil May Cry'i. Capcom'un seriyi 3-1-2-4 diye devam ettirmesi, (Gerçi Wikia'da 3-1-4-2 olarak gidiyor ama...) oyun 3. seriye gelene kadar kafaları karıştırmıştı hep. DmC 1'de bir anda ne olduğunu anlamadan kendimizi Nelo Angelo ile dövüşürken bulmuştuk. 2. oyun hikaye ile tamamen alakasız gibi görünse de, yine de oynamıştık. Capcom hikaye zincirindeki sorunu anladığı vakit, Devil May Cry 3'ü yayımladı ve işte bu serinin zirve noktası da burada gerçekleşti.

3. oyunda ilerlemeye başladıkça kafamızdaki DmC hikayesinin parçaları yavaş yavaş birbirine uyuyordu. Oyunu bitirdiğimizde ise, hala bir şeyler eksik kalmıştı. Daha sonra yayımlanan Special Edition ile de neden Nelo Angelo ile dövüştüğümüzü tamamen anlamış olduk.

Bütün DmC hayranları, bir sonraki oyunu bekliyordu. Capcom sonunda duyuruyu yaptı. Fakat yine bir sorun vardı. Nero'da kimdi? Nelo Angelo ile mi bağlantısı vardı? Kesinlikle hayır...

Nero ile ilgili söylentiler durmak bilmedi. Kimi Vergil'ın oğlu olduğunu iddia etti, kimi ise ikizlerimizin kuzeni. Söylentilere kulak asmadan oyunu oynadık. Nero en başta sevilmemişti, fakat oyunu oynadıkça kalbimizdeki DmC yap-bozunun parçasını tamamlamıştı. Dante ise kişiliğinden hiçbir şey kaybetmemişti. Her zamanki gibi karizmatik ve güçlüydü. Aşk, dram ve aksiyon dolu macerayı da, Vergil efsanesi üzerinden tamamlamıştık.

Peki ya sırada ne vardı? DmC 5 mi, yoksa DmC 0 mı?

Devil May Cry 5 - DmC

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×