1/6

Diablo 2: LOD Rehberi - 3

İzzet Berkay Karamanderesi
İzzet Berkay Karamanderesi 3.06.2010 - 12:31
Rehberimizin bu bölümünde Assassins'i masamıza yatırıyoruz.

Assassin Çeşitleri, Stats, Skill ve Item Seçimi:

Asassin çeşitleri genel olarak; Şarj-Upper ve Kombinasyonları, Direct Finisher, Sniper, Ninja ve Trapper olarak karşımıza çıkıyor. Bu türlerden sadece single ve düel'de işe yarayan iki çeşit olan Şarj-Upper ve Direct Finisher'ı tanıtacağım. Öncelikle aşağıdaki bilgileri okuyup Assassin hakkında ön bir bilgiye sahip olmanızı öneririm. Multi oynayanların arasında şimdilik en yüksek Seviyeli Assassin'in 91 veya 92 olduğunu ve skill'lerini yanlış dağıttığını düşünürsek daha yolun başında olarak Assassin camiasında epey bir geleceğinizin olduğunu anlamış oluruz.

Anlatması çok zor bir karakter. Bir sürü işe yarayan skill’i var. Bunların hepside yerine göre çok kullanışlı ancak ben burada sadece düel de kullanacaklarınızı yazdım ve screen shot hazırladım. Screen Shotlara bakıp aynı şekilde dağıtın. Assassin FRP oyunlarında ve Action Man'in son bölümlerinde yer alan ninja kadın karakter. Hırsızlık gibi meziyetlerinin yanı sıra Bruce Lee gibi çok hızlı dövüşmesi ve her türlü ninja silahını kullanması ayrı bir olay. Gerçi Diablo'da nan-chaku veya katana kılıçlarını kullanmıyor ama olsun. Kendi setini giyince karakter seçim ekranında sadece kafasının ve elinde katarların gözüktüğünü de belitmek isterim. Hani yanında ismi olmasa oyuna giremeyeceğim. Neyse uzun lafın kısası Assassin düel deki en zayıf karakter ama oynaması en zevkli karakterlerden biride yine Assassin!

Dövüş sanatları ustası küçük, hızlı, çevik ölüm makinası Elf kadını. Claw ve Katar çeşidi silahlar kullanan Assassinler genelde siyah ve diğer koyu renkleri giyer ve en yaygın saldırı şekli olan Cloack of Shadow (Gölgenin Görünmezliği) ni kullanırlar. Bu koyu renk giyinip gölgelerin içinden sessiz bir şekilde kaçma ile gerçekleşen bir kamuflaj tekniğidir. Assassinler bir Ninja'nın tüm yeteneklerinin yanı sıra Ninja'ların sahip olmadığı Mind Blast, Physic Hammer, Shadow ve Shadow Master yetekneklerine ve ölümcül tuzaklar kurarak düşmanını öldürme gücüne sahiptir. Assassinlerin temel saldırı şekli gölgelerin içinde kaybolup bir anda arkadan ve hızlı bir şekilde vurma şeklinde gerçekleşir. Kendilerini zorlayan rakiplere karşı ise Stun Damage özellikli baş döndürücü vuruşun ardından sersemlettikleri düşmanları birkaç vuruşta öldürürler. Ölüm komboları olarakta billinen şarj vuruşlarının ardında bitiriş vuruşunu yapan bir Assassin'in önünde hiçbir düşman veya şeytan canlı kalamaz. Ancak asıl önemli olan Assassin şarj almasını engellemektir. Assassin en yüksek vuruş gücüne son seviyedeki 3 Tiger Strike ve Dragon Claw bitiriş vuruşu ile ulaşır. Bu ard arda gelen 4 vuruş ölüm sebebidir. Aşağı yukarı Level 90-95 Arası bir Assassin gerekli tüm dövüş sanatlarına ve yeteneklere sahiptir.

Başlangıç Özellikleri:

Strength/Kas Gücü: 20

Dexterity/Çeviklik: 20

Vitality/Yaşam: 20

Energy/Enerji: 25

Hit Points/Vuruş Gücü: 50

Stamina/Koşma Gücü: 95

Mana/Büyü Gücü: 25

Her Char Puanı Dağıttığınızda Char’ın Karaktere Etkisi:

Life +2

Stamina +1.5

Mana +1.5

Her Karakter Seviye’inde Stats’ların Yükselme Şekli

1 Vitality puanı 3 Life verir

1 Vitality puanı 1 Stamina verir

1 Energy puanı 1.5 Mana verir

Seviye 99 Char Dağılımı:

Strength/Kas Gücü: 20+68+12=100

Dexterity/Çeviklik: 20+68+32=120

Vitality/Yaşam: 20+325=50+60+196+975=1281 Yaşam Puanı

Energy/Enerji: 25=25+147=172 Büyü Gücü

Stamina: 95+147+325=567 Koşma Gücü

İlk olarak kas gücü ve çevikliği 88’e çıkarmanız gerekir. Bu yüzden dağılımda ilk 68’er puan onlara verilmelidir. Aksi takdirde iyi ve kaliteli Katar kullanamazsınız.

Buradan 99 Seviye Atladığınızda Neler Fazladan Gelir Görelim:

98x2=196 Hit Point

98x1.5=147 Stamina

98x1.5=147 Mana

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×