1/9

Diablo 2: Lord Of Destruction Rehberi

İzzet Berkay Karamanderesi
İzzet Berkay Karamanderesi 3.06.2010 - 12:31
Yıllarca bekledik ve oynadık. Ama hala bilmediğimiz o kadar çok yönü var ki.

Düel, Party & Party Düel

Hani kimileri der ya... “Ben bu oyunun kitabını yazdım!” İşte ben bugüne kadar Street Fighter, Mortal Kombat, C&C, Craft (Warcraft, Starcraft) ve Diablo serisinin kitabını yazdım ve yayınladım. O zamanlar küçük olduğumuzdan küçük kesimlere (1800-2000 kişi)’ye hitab ediyorduk ve ulaşıyorduk. Bugün Merlin’de günde bunun kat kat fazlasına ulaşıyoruz. Ancak bu rehberi yazmaya aşağı yukarı 8-9 önce başlamıştım. v1.07 ile başladığım rehberi bitirmek v1.09d’ye nasip oldu. Her versyonda biraz ekleme biraz çıkarma ve deneyim kazanmak durumunda kaldım. Biraz diğer dergilerdeki yazarlardan farklı olalım başkasına yazdırmayalım ve yazdıklarımız doğru kabul edilsin diye On-Line oyunculardan biri hatta Assassin Char’ında en iyilerden biri olana kadar yoluma devam ettim. Şimdi [SouL]ClawMaster olarak Türkiye’deki bütün Usta Diablo II LOD oyuncuları ile oynayıp edindiğim bilgi ve deneyimi kaleme döküp tüm bilgi ve deneyimimi siz değerli okuycudan sizayede prof. Diablo II LOD oyuncusu olma yolunda ilk adımı atmış olan newbieler ile paylaşıyorum. :D

Server Sistem:

2-4 Kişi için:

P III 800 mHz., 256 MB Ram, 10/100 Combo ethernet, IPX/SPX & TCP/IP network protokolü, Min. 16 MB 3D FX Ekran Kartı.

5-8 Kişi için:

Min. P III 800 mHz., 512 MB Ram, 10/100 Combo ethernet, IPX/SPX & TCP/IP network protokolü, Min. 16 MB 3D FX Ekran Kartı.

Kullanıcı Sistemi:

Min. Celeron 500 mHz., 128 MB Ram, 10/100 Combo ethernet, IPX/SPX & TCP/IP network protokolü, Min. 16 MB 3D FX Ekran Kartı. (Her makine için bu sistem yeterlidir. Daha düşük konfigrasyonlarda takılma olur ve oyun kontrolünüz düşer.)

Oyunun Hikayesi:

Leoric isimli bir savaşçı Westmarch'ın güney krallığında Klandaras'a gelir. Burada halk onu çok sever ve onu kral ilan eder. Çok adaletli bir kraldır, doğruluk ve dini Zakarum'un kutsal savaşçısıdır ve Klandaras'ı karanlık güçlerden koruyabilecek güce sahiptir.

Bir saray ve Cathedral yapılmasını ister ve yer olarak Tristam kasabasının yakınlarındaki kadim günlerden kalmış bir manastırın yıkıntılarını seçer. Bütün yaşlılar kralı bu büyük güçler barındıran yıkıntılar hakkında defalarca uyarır, ama saray ve Cathedral yükselir ve bittiğinde krallığını ordan yönetir. Bir zaman sonra Kral Leoric değişmeye başlar ve kimseye güvenmez, danışmanlarının kuklası olur.

Komşu ülkeler, ülkesine saldıracak diye paranoyak olunca, ters bir tepki olarak; komşu ülkelere savaş açar. Savaşın başlamasından sonra biricik oğlu Albrecht kaybolur ve Kral akıl sağlığını yitirir. Kral oğlunun bulunması için Tristam kasabasına adamlarını yollar, katliyamdan çok az kasabalı sağ kalır.

Kral'ın çıldırdığı savaş meydanına gidince, Şovalye Lachdan, kralı durdurmak için saraya geri döner. Kral'dan tacını ister, ama Kral vermez ve Cathedral'ın derinliklerine kadar süren bir çatışma başlar. Şovalye, Kral'ı öldürmek zorunda kalır.

Kral son olarak Şovalye ve adamlarını lanetler ve onlardan bir daha haber gelmez. Bizde bu arada bu olanı araştırmaya gelen eskiden Tristam'ın yerlisi olan birini canlandırıyoruz. Buraya kadar Diablo'yu anlatmış olduk. Diablo'yu oynayıp bitirenler Lanchdan'ın zindanlarda nasıl bir Death Knight olup bizden yardım istediğini ve Hell-Fire'a kadar sürüp giden hikayeyi çok iyi bilir. Diablo ölüp Hikayemiz Diablo II'ye geçince Tristam'ın nasıl darma dağan olduğunu göreceğiz. Diablo'nun kardeşi Baal kardeşinin izinden giderek kendi küçük beyni ile insanlığı yok etmek ister. Horragoth'a kadar gelen Baal ve orduları burada Barbarlara karşı çetin bir savaş verir. Ancak Barbarlarda Baal ve onun yenilmez orduları karşısında fazla tutunamaz. Son Episode'da Barbar'ların düşen son kalesine Arerat Submit'in 3 güçlü Barbar Savaşçısını yenerek giriyor ve yine beklenen sona ulaşıp dünyayı kurtarıyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×