1/2

Diablo 2: Lord of Destruction

Ant Köksal
Ant Köksal 3.06.2010 - 12:31
Eh be Diablo. Öldürdük ölmedin. Yine öldürdük, abini yolladın.

Burası Harrogath, Arreat Dağının soğuk zirvelerine kurulmuş ve kadim ariflerden başka herkesin unuttuğu bir şehir.. Burada Cennetle Cehennemi birbirinden ayıran son sınır olan WorldStone bulunuyor ve son şeytan Baal, sınırları kaldırmak, Cehennemi yeryüzüne yaymak için onun peşinde. Baal'i durdurabilecek tek kişi de sizsiniz.. Heyecanlandıysanız hemen başlayalım! Harrogath'taki npc'ler şunlar:

Larzuk: Demirci, silah satın alabiliyor ve tamir ettirebiliyorsunuz
Qual-Kehk: Yardımcı npc'ler kiralayabileceğiniz kişi
Nihlathak: Kumar (gamble) oynayabileceğiniz kişi
Malah: Büyücü, konuştuğunuzda sağlık ve mananızın dolduğu kişi
Anya: Quest 3'te kurtardığınız bir karakter. Daha sonra kumar oynayabiliyor ve silah satın alabiliyorsunuz.
Deckard Cain: Her zamanki görevini yapıyor, eşya tanımlama..

Quest 1: Siege On Harrogath

Bu quest'i Larzuk veriyor. Amacınız Harrogath'ın hemen dışındaki bölgede, şehre yapılan saldırıları organize eden Shenk the Overseer'i bulmak ve öldürmek. Önce şehrin içinde biraz dolaşın, npc'lerle konuşun. Daha sonra main gate'e tıklayarak şehirden çıkın ve Bloody Foothills bölgesine girin. Act V'in her bölgesi gibi, burası da inanılmaz büyüklükte ama sadece iki tip yaratıkla karşılaşıyorsunuz: Enslaved ve Death Mauler. Mauler'ler menzilli saldırılar yapıyorlar ve oldukça can sıkıcılar.. Ama sizi zorlamayacaklar. Ayrıca burada Catapult'ları da görüyoruz, elemental mermiler atan mancınık bunlar. Bu bölgede waypoint yok, boşuna aramayın. Shenk'i bölgenin en uzak ucunda, diğer bölgenin sınırının hemen dibinde bulabilirsiniz. Haritanızda kırmızı bir yuvarlak çıktı mı tamamdır, Shenk'i buldunuz. Önce çevresindekileri temizleyin, daha sonra da Shenk üzerine yoğunlaşın. Fazla ısrar etmeden ölüyor, merak etmeyin. Shenk öldükten sonra diğer bölgeye (Frigid Highlands) geçin ve hemen bu bölgenin girişindeki portal'ı aktive edip şehre geri dönün. Gidip Larzuk'la konuşun. Ödülünüz, istediğiniz bir eşyanızda bir adet soket açtırabilmek. Büyülü ve/veya zaten soketli bir eşya olabilir, fark etmiyor. Benim 280 defense'i olan bir Mesh Armor'um vardı, bir adet soket açtırıp şahane bir de gem taktım, ek olarak 8 dexterity puanı kazandım, eheh..

Quest 2: Rescue The Barbarians

Bu quest'i Qual-Kehk veriyor. Göreviniz, Frigid Highlands bölgesinde esir tutulan toplam 20 tane barbar'ı kurtarmak. Frigid Highlands bölgesi, Bloody Foothills bölgesinin hemen yanındaki yer. Burada yeni bir yaratık türüyle karşılaşıyoruz, Demon Imp. Teleport özelliğine sahip olan ve ateş topları atan sinir bozucu yaratıklar bunlar, beş altı tanesi bir arada oldukça ciddi zarar verebiliyor. Haritayı tamamen açana dek bölgede dolaşın. Barbarların hepsi bir arada bulunmuyor maalesef, toplam üç gruba bölünmüş durumdalar. İlk grupta on tane barbar bulunuyor, ikinci ve üçüncü grupta ise beşer tane ve elbette tüm bu gruplar birbirlerinden oldukça uzak yerlerde bulunuyor.. Bütün barbarları kurtardığınızda şehre geri dönün ve Qual-Kehk ile konuşun, ödülünüz üç tane rune taşı. Rune taşlarının ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için eehberin Rune bölümüne bakabilirsiniz. Ayrıca bundan sonra Qual-Kehk'ten asker kiralayabiliyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×